Archívne zábery neznámeho Karlosa Vémolu v londýnskom klube, na rybách či na večierku s priateľmi. Ale aj otvorená spoveď „gladiátora“, extrémna drina a životný štýl, ktorý je úplne odlišný od toho, na čo sme sami zvyknutí. Celovečerný dokumentárny film Karlos režisérskej dvojice Michal Samir a Šimon Šafránek o jednom z fenoménov súčasnosti predstavuje oficiálny trailer.

Režisér Michal Samir pozná Karlosa Vémolu už takmer pätnásť rokov a začal ho nakrúcať v Londýne nie ako celebritu, ale ako obyčajného chlapca z Olomouca, ktorý sa pretĺka životom. Dôležitou súčasťou filmu sú preto aj unikátne zábery, ktoré doteraz nikto nevidel, ako aj fotografie z Karlosovho súkromného archívu. Nechýbajú, samozrejme, ani aktuálne zábery z jeho rodinného života a excentrického spolužitia s manželkou, bývalou slovenskou playmate Lelou Ceterovou.

Podľa tvorcov nejde len o obyčajný medailón, využívajúci Karlosovu súčasnú popularitu, ale o filmový portrét osobnosti, ktorá zmenila popkultúrny život v Česku aj na Slovensku. Dokument Karlos má odhaliť, aký je Karlos Vémola mimo svetiel reflektorov a odkiaľ sa tento fenomén vlastne vzal.

„Je to film o extrémnej osobnosti v extrémnej dobe,“ opisuje Michal Samir. „Karlosov život je fascinujúci, extrémny a úplne iný, než na aký sú bežní ľudia zvyknutí. Náš dokument reflektuje Karlosa nielen ako bojovníka a hrdinu, ale aj ako otca, partnera, nežného milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, nekompromisného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – aby sa prispôsobilo jeho životnému štýlu a tempu,“ dodáva režisér.

Zmiešané zápasy MMA sa pohybujú na hranici medzi športom, zábavou a bulvárom a Karlos Vémola je jedným z tých, ktorí pomohli dostať tieto novodobé gladiátorské zápasy do širokého povedomia ľudí v Česku a na Slovensku.

Život Karlosa Vémolu bol vždy plný priepastných protikladov – od detstva žil na hrane, na hrane dobrého aj zlého. Ako malý sa bil v uliciach Olomouca, po škole odišiel do Londýna, kde sa živil ako vyhadzovač, preslávil sa ako zápasník, išiel do väzenia, opäť sa preslávil, vypredal O2 arénu a stal sa celebritou.

„Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek aj ako zápasník vo svojom veku ocitol,“ uzatvára Michal Samir.

Dokument Karlos príde do slovenských kín 25. januára 2024

Pridaj komentár