Tradične sa na plese dámy objavujú v nádherných plesových róbach, ktoré ale taktiež musia spĺňať niekoľko základných pravidiel v rámci etikety. Jedným z hlavných je dĺžka šiat, ktorá by mala byť ideálne po zem. Na niektorých plesoch, kde je dresscode trošku voľnejší, si môžete dovoliť aj šaty kratších strihov.

Čo sa farieb týka, medzi trendy tohtoročnej sezóny sa zaradili najmä metalické farby a to predovšetkým rose gold, zlatá a strieborná. Stylisti odporúčajú investovať aj do nadčasovej klasiky, napríklad elegantnej čiernej farby, krajky či saténu.

Staršie dámy by mali siahnuť skôr po šatách s dlhým rukávom a v tom prípade môžu byť šaty zaujímavo spracované.

Odvážnou voľbou je asymetrický strih sukne, priehľadné materiály či netradičné šaty, ako napríklad overal s dlhou vlečkou, ktorý na udeľovaní filmových cien Golden Globes predviedla napríklad Julia Roberts.

Ako predísť módnemu faux pas?

K jedným z najväčších prehreškov patria nevkusne spracované šaty, ktoré navyše nelichotia postave. Taktiež čo sa farieb týka, čierna síce patrí stále medzi klasiku, ak však máte problémy s pleťou, prípadne ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú.

Nelichotivo taktiež pôsobia príliš obtiahnuté modely. Plesy patria medzi najelegantnejšie spoločenské udalosti a vyvarovať by ste sa preto mali aj nevkusne zladením a prehnane veľkým šperkom.

Síce si jednoduchšie šaty môžete zaujímavo doplniť výraznejšími doplnkami, pri ich výbere ale buďte radšej striedme! Menej je v móde vždy viac. Zvoľte radšej jednoduchšie, minimalistické kúsky, ktoré jemne podčiarknu krásu vás a vašich šiat.

FOTO: pinterest.com, cellbes.sk, Pietro Filipi, Kara, Twinset

Pridaj komentár