Chystáte sa užívať si more a odpočinok na slnkom zaliatej pláži? V tom prípade vám v cestovnej taške nesmú rozhodne chýbať plavky, ideálne aspoň dvoje. Plánujete si na tohtoročnú dovolenku zaobstarať aj nové plážové šaty? Z aktuálnych letných kolekcií plaviek a plážového oblečenia, ktoré hrajú najrôznejšími strihmi, farbami a štýlmi, si určite vyberiete. Aké modely sú tento rok najviac trendy?

Farebné trendy

Toto leto patrí bezpochyby veselým farbičkám. Odviažte sa a siahnite po plavkách vo výrazných sýtych alebo neónových odtieňoch. Hitom sú aj kúsky v neutrálnych zemitých tónoch v safari štýle. Ale nosia sa aj pásiky, kvetinové, tropické či zvieracie vzory. Plavky nám dovoľujú odviazať sa, preto aj keď ste v obliekaní konzervatívnejšia, v prípade plavkovej módy sa nebojte vyskúšať niečo netradičné. Novinkou je tiež kombinovanie rôznych farieb a vzorov. V prípade dvojdielnych plaviek nemusí byť vrch a spodok rovnakej farbe a dokonca ani z toho istého modelu. Fantázii sa medze nekladú a závisí len na vašom dôvtipe, ako svoje dvojdielne plavky nakombinujete.

Strihy vhodné pre vás

Tento rok si môžete vybrať aj zo širokej škály strihov. Na výber sú nielen klasické bikiny, ale aj tankiny. Nechýbajú ani jednodielne plavky. Upútajte v sofistikovanom modely! Pôsobivé detaily v podobe rafinovaných prestrihov, naberania, volánikov či kovových aplikácií, vytvoria aj z napohľad jednoduchých plaviek nesmierne štýlový kúsok. Večer si k nim stačí obliecť ľahkú sukňu alebo šortky, cez ramená prehodiť letné sako a outfit na večerné posedenie je hotový. Strihy sú naozaj nesmierne premyslené a zatiaľ čo mladšie ročníky môžu siahnuť po vykrojených a odvážnych strihoch, dámy po tridsiatke by si mali vyberať modely, ktoré sedia ich postave. V prípade strihov je nesmierne dôležité správne si vybrať, nakoľko nesprávne zvolený model plaviek môže pôsobiť nelichotivo. Naopak, ak si vyberiete strih vhodný pre vás, môže vašej postave ulahodiť.

Plážové oblečenie

Okrem plaviek nezabudnite ani na pohodlné a vzdušné plážové oblečenie. Ideálnou voľbou sú ľahučké kaftany, kimoná, bavlnené plážové šaty alebo letné maxi šaty, ktoré využijete aj na prechádzky po miestnych pamiatkach. Plážové oblečenie tvorí neoddeliteľnú súčasť letnej dovolenkovej výbavy. Dnes nájdete v ponuke obchodov krásne kolekcie, ktoré ponúkajú nespočetné množstvo oblečenia určeného práve na pláž. Takéto oblečenie by malo byť predovšetkým vzdušné a ušité z ľahkých, ideálne prírodných materiálov. Výbornou voľbou je tiež oblečenie z nekrčivých látok, ktoré si jednoducho zložíte do plážovej tašky bez obáv, že by sa vám mohlo pokrčiť.

Doprajte dovolenku aj vašim nohám a namiesto podpätkov si do kufra pribaľte pohodlné žabky, šľapky alebo nízke sandále. V prázdninovej výbave by vám nemala chýbať ani priestranná letná taška, do ktorej ukryjete všetky plážové nevyhnutnosti. Na prechádzky mimo pláže zase využijete menšiu univerzálnu kabelku z prírodných materiálov.

FOTO: pinterest.com www.cellbes.sk

Pridaj komentár