Tiež milujete pohodové chvíle v teple domova, zatiaľ čo za oknom fúka vietor alebo sneží? Leňošiť doma pred televízorom alebo na chate pri rozhorúčenom kozube, je pre nás ideálna predstava nadchádzajúcich dní.

Najmä počas tohto stresujúceho obdobia je dôležité nezabudnúť na oddych a dopriať si chvíľku na relax. A práve preto vám prinášame zopár tipov, ktoré vám navodia tú správnu pohodu.

Nielen Vianoce, ale i čas po nich, sa mnohým z nás spájajú s rôznymi vôňami. Kým jedných láka vôňa drevín, iní zas milujú vôňu škorice či vanilky.

Zaobstarajte si preto sviečky typických zimných vôní, vyzdobte nimi miestnosť a nechajte ich rozvoňať. Okrem krásnej arómy sa postarajú taktiež o pokojnú náladu a to správne čaro. Ako sme už spomínali, častý stres a zhon nám dáva poriadne zabrať.

Vytvorte si preto oázu pokoja a zrelaxujte aj pri dobrom voňavom kúpeli. Za pomoci rôznych emulzií do kúpeľa si doma ľahko vytvoríte vlastné kúpele, v ktorých zrelaxujete rovnako dobre, ako v tých skutočných. A nezabudnite po okúpaní pokožku primerane hydratovať. Kľúčová je voľba vhodného telového mlieka či masla, ktoré sa postarajú o zdravú a vyživenú pokožku.

I v povianočnom období sa nájde viacero príležitostí na relax pri dobrej knihe alebo obľúbenom filme. A samozrejme, pri takomto leňošení nesmieme zabúdať aj na pohodlné a teplé oblečenie. Mäkký sveter, pohodlné nohavice a šálka horúceho čaju či kakaa, sú to správnou voľbou.

Zababušte sa do hrubého svetra či huňatého pulóvra pokojne i s vianočným motívom a nohy zohrejte v teplých papučiach. Rovnako vám poslúži aj veľká deka či mäkučký župan. Strávite v ňom celý deň pohodne a s teplými ponožkami je to neprekonateľná kombinácia na dni, kedy sa od rána do večera nepohnete z domu.

Tepláková súprava je ideálnym kúskom a jedným z najpríjemnejších oblečení na dlhé, zimné dni.  Sú moderným a pohodlným druhom oblečenia, ktorý využijete nielen pri športe, ale aj vo voľnom čase. Teplákovú súpravu môžete nosiť ako dokonale zladený komplet alebo osobitne v kombinácií s inými kúskami.

Počas domáceho leňošenia oceníte najmä tie, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov, akými sú bavlna alebo aj hrejivý kašmír. Už dlho sa takéto modely držia na popredí obľúbeného domáceho oblečenia, v ktorom sa rozhodne nemusíme hanbiť ísť ani na nákup alebo na prechádzku so psom do parku.

FOTO: pinterest.com, Twinset, Björn Borg, Ziaja, biOrganica.sk

Pridaj komentár