Svadobná sezóna je v plnom prúde a každá nevesta chce vo svoj veľký deň vyzerať čo najlepšie. Trendom v svadobnom líčení stále ostáva tzv. „nahé líčenie“ alebo tiež „nude líčenie“. Princípom tohto líčenia je ostať čo najprirodzenejšia, no zároveň krásne upravená.

Základom tohto líčenia je vytvoriť dokonalý vzhľad pokožky, jemne vykontúrovať tvár, rozžiariť pohľad, zvýrazniť lícne kosti a jemne podčiarknuť líčenie transparentným leskom či prirodzeným rúžom.

Ďalším veľmi obľúbeným svadobným štýlom je „nude líčenie“ ozvláštnené zvýraznením kontrastným rúžom. Tento typ líčenia je vhodný pre nevesty typu „víla“ alebo „ľudová nevesta“. Výrazný rúž v červených (či iných tmavších) odtieňoch, dodá práve takejto neveste „šmrnc“ a podčiarkne jej krásu a štýl.

Neumierajúcim trendom v svadobnom líčení sú krásne zvýraznené oči a docielenie zvodného pohľadu pomocou tekutých očných liniek.

„Osobne nemám rada pri svadobnom líčení slovíčko „TREND“. Najväčším trendom každej svadobnej sezóny je spokojná a šťastná nevesta s makeu-pom, ktorý je „ušitý“ presne pre ňu. Mojím hlavným cieľom je, aby bola nevesta sama so sebou spokojná, cítila sa prirodzene a krásne, s prihliadnutím na jej osobnosť, šaty, účes a jej preferencie. Vždy volím líčenie, ktoré danej neveste pristane a to bez ohľadu na práve prebiehajúce vizážistické trendy. Svadobný make-up je veľmi špecifický, pretože nevesta musí vyzerať krásne a sviežo ráno, na obed, na fotkách i večer. Počas fotenia tohto svadobného editoriálu som zvolila štýl líčenia „víla“, ktorý krásne ladil so štýlom šiat a krásnymi kvetinovými doplnkami i prostredím, v ktorom sa fotografie zhotovovali. Nevestičkám som zvýraznila očká a nude líčenie doplnila o výrazný rúž, ktorý podčiarkol dokonalosť dám,“ prezradila o príprave svadobného make-upu Ivana Vernarcová, profesionálna vizážistka a kozmetická poradkyňa pre krásu.

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk

Fotografia: Zuzana Grebáčová

Šaty: Blonde Brunette

Make up:  Ivana Vernarcová & Lukáš Čákovský

Vlasový styling: Martina Halasová

Doplnky: Sabína Z. & Veronika Ropovíková

Modelky: Marika C., Nikky V.

Pridaj komentár