Píše sa o nich v historických, rozprávkových i romantických knihách. Zlato a striebro sú drahé kovy, ktoré hrajú významnú úlohu v ľudských dejinách už tisícky rokov. Šperky z nich môžu byť prejavom nielen určitej životnej úrovne, ale i poďakovania či úcty. Práve tú možno prejaviť svojej nastávajúcej krásnym snubným prsteňom. Nakoľko sa v šperkárstve menia trendy rovnako rýchlo ako v móde, je niekedy veľmi náročné vybrať ten správny. Vedeli ste, že hlavným trendom je dnes biele zlato? Ak je to pre vás novinkou, prezradíme vám, prečo siahnuť práve po takomto šperku.

Zlato alebo striebro?

Koľko ľudí, toľko chutí. Toto staré známe pravidlo platí aj pri výbere šperkov. Nakoľko má každý z nás svoj obľúbený štýl, môže prirodzene dôjsť k situácii, že sa s partnerom nezhodnete ani pri výbere šperkov. Biele zlato sa vyrába ako zliatina klasického žltého zlata a bieleho kovu. Ten mu dodá farbu, ktorá sa podobá na striebornú.

Najlepšie je, že o stratu kvality pri tomto procese zaručene neprídete. Čistota bieleho zlata sa taktiež udáva v karátoch. Ak chce jeden z vás použiť zlato ako materiál, no vašej polovičke je bližšia skôr strieborná farba, biele zlato je v takomto prípade skvelým kompromisom.

Doprajte si eleganciu a funkčnosť v jednom

Ako sme už spomenuli, biele zlato sa vyrába ako zliatina žltého zlata a bieleho kovu. Tým bielym kovom môže byť nikel, mangán, platina alebo striebro. Zlato je samo o sebe vhodné na bežné nosenie. Prímesou jedným z týchto bielych kovov sa však ešte vylepší a to nielen farbou, ale aj tvrdosťou.

Navyše sa biele zlato sa pre lepšiu odolnosť a tvrdosť poťahuje tenkou vrstvou ródia, ktorá dodá snubnému prsteňu ešte žiarivejšiu farbu. V prípade, že má váš partner alergiu na kovy, odporúčame kombináciu zlata a platiny, nakokoľko je platina je prirodzene hypoalergénna.

Čo ak by bola každá obrúčka iná?

Rozdielnosť je dnes mimoriadne moderná. Neuveríte, ale rovnorodosť nemusí to platiť ani pri svadobných obrúčkach. Svadobné obrúčky nemusia byť rovnaké, ale môžu byť aj úplne odlišné. Dôležité je, že vy dvaja viete, že aj napriek tomu, že ste obaja rozdielni, patríte k sebe.

Presne to majú vyjadriť aj vaše prstene. Bez obáv preto zvoľte aj netradičné kombinácie nielen štýlov a tvarov prsteňov, ale aj ich farieb.

Fantázii sa medze nekladú

Ak ste si ešte v žiadnej ponuke nevybrali prstene, ktoré by vám padli okamžite do oka, nechajte zhmotniť svoju fantáziu. V BISAKU sa môžete stretnúť a poradiť s odborníkmi, ktorí vám vďaka svojim skúsenostiam a aj 3D technológii, splnia takmer každé vaše prianie. Zo skúseností vieme, že výsledok naozaj stojí za to.

Pridaj komentár