Do slovenských miest zavíta slávny St. Petersburg Theatre Russian Ballet, ktorý v roku 1990 založili sólisti legendárneho Mariinského divadla a uvedie najslávnejší balet Piotra Iľjiča Čajkovského Labutie jazero.

Petrohradský balet predstaví na Slovensku klasickú verziu Labutieho jazera!

Počas 27 rokov si tento baletný súbor našiel svoje stále miesto nielen na náročnej domácej pôde, kde vystupuje vo viacerých petrohradských divadlách (jedno z nich sídli aj v legendárnej Ermitáži – jednom z najvýznamnejších a najväčších svetových umelecko-historických múzeí), ale aj na turné po celom svete.

Len v priebehu posledných dvoch rokov sa skvelí ruskí baletní umelci predstavili divákom v Chile, Izraeli, Číne, Taliansku, Španielsku, Poľsku, Portugalsku, Švédsku, Nórsku, Estónsku a ďalších krajinách. Pred príchodom na Slovensko budú vystupovať v Argentíne, Estónsku a Česku a ešte v tomto roku sa predstavia aj v Maďarsku a Nórsku.

Na Slovensko sa vracajú po tretí raz. V rokoch 2014 a 2016 sa predstavili s titulmi Luskáčik a Spiaca krásavica a aplaudovali im nadšení diváci v Košiciach, Poprade, Lučenci, Michalovciach a Nových Zámkoch.

Tentoraz sa premiérovo predstavia s najslávnejším baletom geniálneho Piotra Iľjiča Čajkovského – LABUTIE JAZERO, ktoré malo svoju premiéru pred 140 rokmi. St. Petersburg Theatre Russian Ballet ho uvedie v najslávnejšej a na celom svete dodnes uvádzanej verzii, ktorú pre petrohradské Mariinské divadlo v roku 1895 pripravil najslávnejší baletný majster a choreograf Marius Petipa spoločne s Levom Ivanovom. Pre nové a nové generácia tak uchováva tie najlepšie tradície klasického ruského baletu.

Jedinečnú príležitosť vidieť majstrovstvo 45 členného súboru budú mať diváci v Piešťanoch (5.10.), Bratislave (7.10., 2 vystúpenia), Žiline (8.10), Nitre (16.10.), Košiciach (22.10., 2 vystúpenia), Snine (23.10.), Michalovciach (25.10.), Martine (25.10.) a ďalších.

Informácie o turné a predaj vstupeniek:

http://www.mejdanroku.sk

http://www.ticketportal.sk

Informácie o súbore a fotografie (oficiálne stránky súboru):

http://rus-ballet.com

http://www.balet-spb.ru

https://vk.com/rusbalet

https://www.instagram.com/rusbalet/

https://www.youtube.com/user/Rusbalet

https://www.facebook.com/groups/rusbalet/

Pridaj komentár