Slovenská šperkárka Petra Toth, je nie len  mladá a krásna, ale predovšetkým mimoriadne talentovaná. Jej najväčšou inšpiráciou je slovanský ľudový ornament, ktorý stvárnila vo svojej kolekcii “Slovenská Epopej”. Vniesla do nej prvky typické pre našu kultúru, ako je farebnosť a taktiež do nej zakódovala isté posolstvo – svoju osobitú reč. Reč je o časoch, ktoré k nám prichádzajú z čoraz väčšej diaľky, lebo dedičstvo slovenských tradícií stárne rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Veď predsa: „ Človek bez úcty k tradíciám je ako strom bez koreňov, najmenší nápor ho ľahko vytrhne z podstaty.“

Slovenská šperkárka Petra Toth dala nový rozmer slovenským tradíciám! Vychutnajte si šperky v jej podaní!

04xkorunka03xFOTO: Stanislava Hricová

Splneným snom Petry Toth je jednoznačne slobodná tvorba šperkov, avšak za svoj najväčší úspech považuje možnosť vyrobiť korunky pre Miss Universe Slovensko. Výroba korunky je pre ňu vždy veľkou výzvou, kedy má možnosť odprezentovať Slovákom svoju tvorbu a zároveň kus nášho kultúrneho dedičstva.

korunka atelierkorunka1FOTO: Oles Cheresko

Už dlhé roky sa stretávame s Petrou Toth na slovenskom trhu, no málokto vie, že sa jej podarilo presadiť aj v zahraničí. Jeden z prvých obchodov, v ktorom sa jej šperky predávajú je talianskom Ríme a dnes šperky so slovanskou ornamentikou zdobia aj charizmatické Talianky. Čo sa týka jej plánov do budúcna, Petra sa chce zamerať na prezentáciu „nášho slovenského talentu“ v zahraničí prostredníctvom svojej autorskej značky Petra Toth, ale chystá ešte jedno prekvapenie, ktoré si však zatiaľ necháva pre seba.

perspdownloadhjsvadba2FOTO: Stanislava Hricová

Pridaj komentár