Na pôde Court Carrée parížskeho múzea Louvre, predstavil Nicolas Ghesquière svetu najnovšiu dámsku kolekciu značky Louis Vuitton jar/leto 2020.

Ako sme už pri módnych prehliadkach tejto prestížnej francúzskej značky zvyknutí na mnohé kuriozity, tak tentokrát sa ňou okrem dokonale prevedenej módy stala špeciálne upravená hala múzea.

Dominantou priestoru bola digitálna stena, ktorá premietala hudobné video umelca Sophieho s názvom „It Okay To Cry“ v réžii Sophie a Nicholas Harwooda v spolupráci s Woodkidom.

Všetko drevo použité na úpravu priestoru pochádza z trvalo udržateľne obhospodarovaných borovicových lesov vo francúzskom regióne Landes (so 100% certifikáciou PEFC) a bude darované na opätovné použitie v rámci partnerstva so spoločnosťou ArtStock, ktorej poslaním je recyklovať a vylepšovať umelecké prvky výroby na ochranu životného prostredia.

Nicolas Ghesquière sa pri tvorbe kolekcie inšpiroval tzv. Belle Époque, kultúrne bohatým obdobím trvajúcim od prelomu 20. storočia, až do prvej svetovej vojny.

Bolo to nevídané obdobie plné obrovských zmien, spájané tiež so založením značky Louis Vuitton, budovy rodinného secesného domu v Asnières, ako aj s prvými cestami po celom svete.

Dnes sa umelecký riaditeľ značky skrze kolekciu jar/leto 2020 obracia späť k potešeniu zo sartoriálneho protokolu a určitého druhu dandyizmu, ktorý spája rôzne štýly a žánre.

Ghesquière sa pri tejto kolekcii opiera o základy romantizmu, transponuje secesiu na oblečenie a vytvára komunitu oslavujúcu nadšenie z jedinečnosti.

V tomto duchu kolekcia prijíma kvet orchidey ako symbol evokujúci nežnú dokonalosť. Značka Louis Vuitton tak vyzdvihuje časť svojej vlastnej histórie a spája dve vznikajúce storočia, vysnívaný úsvit 20. storočia a 21. storočie, ktoré si všetci navždy zapamätáme.

Nahliadnite spolu s nami na najnovšiu kolekciu módnej značky Louis Vuitton jar/leto 2020 tak, ako bola predstavená na prehliadkovom móle parížskeho múzea Louvre.

Pridaj komentár