Dobre sediace pánske sako je základom šatníka každého štýlového muža. Pozor, sako však neznamená oblek. Samotný kus z celého obleku môžeme úspešne kombinovať aj s inými nohavicami či doplnkami. Nejde pritom len o vyjadrenie vlastného módneho postoja. Sako je investíciou, ktorá sa vyplatí, či už stúpame v spoločenskom rebríčku alebo si z času na čas vyjdeme na večeru do mesta.

Pánske saká sa nosia nielen ako súčasť obleku! Viete si správne vybrať?

Ako spoznáme kvalitné sako?

  • Začnime pri materiáli. Prírodné materiály, ako je vlna, kašmír a hodváb sa o naše pohodlie dokážu bez problémov starať celý deň. Polyestru sa odporúčame vyhnúť.
  • Malú zastávku si počas výberu saka spravme aj pri gombíkoch. Plast veľmi dobre nezvláda premenlivé počasie, ako aj pravidelné čistenie. Také gombíky sa veľmi rýchlo môžu zlomiť či inak znehodnotiť.
  • Ďalším znamením kvality je podšívka. Ideálnym, no na starostlivosť najnáročnejším, je hodváb. Preto radšej odporúčame zvoliť viskózu alebo cupro.

Ak si vaša práca vyžaduje každodenné nosenia saka, majte v šatníku aspoň dva či tri kúsky. Možno ich striedať a vydržia niekoľko rokov. Ak však patríte k tým, čo pánske saká obliekajú trikrát do roka, a to z donútenia, nechajte si ušiť sako alebo oblek na mieru. Keď by ste mali mať len jeden kúsok, určite siahnite po tmavých farbách, kvalitných materiáloch a klasickom nadčasovom štýle.

Ako nosiť pánske sako?

Pánske sako sa kedysi nosilo len ku košeliam a látkovým nohaviciam. Jednoducho, boli len súčasťou celého obleku. Dnes je tomu však inak a sako možno rôzne kombinovať. Napríklad aj takto:

  • Tričko pod sako. Nemusíme sa báť nosiť pod sakom aj obyčajné tričko. Nebude nám tak teplo a ak práve nepotrebujeme vyzerať až príliš formálne, rolu košele dokáže zastať dokonalo.
  • Šortky. Kedysi to bolo nepredstaviteľné, dnes sa však čoraz viac objavuje kombinácia saka a šortiek. Keď ich zladíme so všetkým ostatným, budeme vyzerať naozaj štýlovo.

Pridaj komentár