Vybrať správnu pánsku peňaženku je náročné. Pánska peňaženka musí byť praktická, aby do nej vošlo všetko, čo správny chlap počas dňa potrebuje. Nesmie byť veľká, aby sa bez problémov vošla do vrecka bundy či nohavíc a samozrejme, musí dobre vyzerať. Muža predsa reprezentuje. Ako vybrať pánsku peňaženku, aby splnila všetky očakávania?

zdroj: Unsplash.com

Na veľkosti pánskej peňaženky záleží

Keď odchádzate z domu, kontrolujete, či máte peňaženku, telefón a kľúče. Bez týchto vecí sa z domu nepohnete. Do peňaženky denne siahnete aj stokrát. Máte v nej všetko, čo potrebujete. Peniaze, kreditné karty, doklady a často aj fotografiu svojich najbližších. Len tak. Pre potešenie.

Menšia peňaženka je skladnejšia a strčíte ju do každého vrecka bundy a nohavíc bez toho, aby vrecko deformovala. Počítajte ale s tým, že veľa vecí do nej neuložíte. Obmedzí vás len na peniaze, kreditné karty a doklady, ktoré nevyhnutne potrebujete. Vernostné karty jednotlivých obchodných reťazcov ostanú doma. Väčšia peňaženka má priehradiek viac a keď ste majiteľmi množstva kartičiek, ktoré pri sebe chcete mať, uložíte ich prehľadnejšie. Peňaženka bude v tomto prípade väčšia a s jej nosením vo vrecku sa páni musia rozlúčiť.

Peňaženkou zvýraznite mužovu osobnosť

Pri výbere pánskej peňaženky vychádzajte z toho, aký štýl obliekania jej budúci majiteľ uprednostňuje. Predpokladáme, že peňaženky nestrieda každý deň a neprispôsobuje ich tomu, čo má práve na sebe. Siahnite preto po univerzálnom kúsku, ktorý jednoducho doladíte k elegantnému, voľnočasovému, ale aj športovému oblečeniu.

zdroj: Budchlap.sk

Zamerajte sa na materiál, veľkosť, typ zapínania a farbu peňaženky. Pánske peňaženky sa najčastejšie vyrábajú z polyesteru, ekokože a pravej kože. Syntetické materiály sú odolnejšie a bežné známky používania na nich takmer nevidieť. Kožené pánske peňaženky sú odolné a vydržia naozaj dlho. O kožu sa ale treba starať, aby sa nevysušovala a odolala škrabancom a iným drobným poškodeniam. Kožená peňaženka je elegantná a nadčasová a žiaden outfit, elegantný či športový, ňou nepokazíte. Práve naopak. Kožená peňaženka je synonymom sebavedomého a silného chlapa.

zdroj: Budchlap.sk

Štvorcová alebo obdĺžniková peňaženka na výšku alebo na šírku, patrí medzi najčastejšie prevedenia. Čo sa farieb týka, vyhráva čierna, sivá, hnedá a tmavomodrá. Neutrálne farby, ktoré sa nešpinia a s oblečením sa dobre kombinujú. Pánske peňaženky sú často ozdobené zaujímavou potlačou, či výraznejším pásom na oživenie. Na extravagantné prvky zabudnite. Tu naozaj platí, že menej je viac. Jednoduché zapínanie na zips alebo magnetické patentky zaručujú jednoduchú a rýchlu manipuláciu.

zdroj: Unsplash.com

Pánske peňaženky sú funkčným a reprezentatívnym doplnkom pánskeho outfitu. Výberom tej správnej zvýrazníte, čo sa vo vašom chlapovi skrýva.

Pridaj komentár