Vstúpiť do obchodíku Tiffany Candies, je ako vstúpiť do rozprávkového sveta cukríkov. Kam sa len pozriete, uvidíte tie najrozmanitejšie druhy a tvary, žiarivé farby a taktiež tie najrôznorodejšie chute cukríkov. O tento sladký svet jasajúcich sa kamienkových cukríkov, ktoré nie v jednom prípade vzbudzujú dojem jagajúcich sa drahokamov, sa veľmi poctivo stará samotná majiteľka obchodíku Tiffany Candies. Čím sú výnimočné, prečo sú tak kúzelné a ako sa ich príbeh na Slovensku začal? Odpovede nielen na tieto otázky, ale aj mnoho ďalších zaujímavostí, sa dozviete v exkluzívnom rozhovore s Miriam Ederovou len na M magazín.sk.

Originálne cukríky s jedlou potlačou? Spoznajte aj vy svet Tiffany Candies!

Miriam, cukríky s potlačou sú veľmi originálnym nápadom! Kedy a čo ťa inšpirovalo vyrábať práve takéto cukríky?

Prvýkrát som to videla v Taliansku a veľmi sa mi to zapáčilo. Na cukríku boli vytlačené mená svadobčanov a zabalené do malej výslužky … bolo to veľmi milé, šité na mieru a hlavne: dalo sa to zjesť (úsmev). Viem, že podobné zvyky majú aj iné krajiny, napr. v Belgicku alebo v Anglicku. Po tejto skúsenosti som sa začala pohrávať s myšlienkou, že by som to mohla zaviesť aj u nás ako tradíciu. Nie však len ako svadobné cukríky, ale aj pri iných príležitostiach ako krstiny, rôzne drobné firemné poďakovania s logom na cukríku, narodeninové party, darčeky pri narodení dieťaťa, originálne darčeky pre priateľov, stužková, dar pre učiteľov … a takto môžeme pokračovať, nakoľko možností je strašne veľa. Každý darček je pritom unikátny a originálny.

Prečo názov Tiffany? Zvažovala si pôvodne aj iné názvy? Ak áno, prečo vyhral názov Tiffany?

Ľudia sa ma často pýtajú: „prečo Tiffany?“ Chcela som niečo krátke, výstižné a ľahko čitateľné. Musím sa priznať, že som dosť intuitívny typ a toto mi ako prvé prebehlo hlavou, keď som hľadala ten správny názov. Na druhej strane sa mi veľmi páči film s Audrey Hepburn – Raňajky u Tiffanyho. Audrey je krásna a elegantná a presne taký obchodík som vždy chcela mať. Obchodík, kde by som cukríky povýšila na niečo viac! Nad žiadnym iným názvom som ani len nerozmýšľala.

Aký je tvoj osobný vzťah k sladkostiam? Radšej sa na nich pozeráš alebo si radšej zamaškrtíš?

Milujem sladké! Všetko si treba dávkovať s mierou a neodriekať si. Pre mňa sú tieto bonbóniky stále veľké pokušenie. Sú proste vynikajúce! Dovážam ich z Talianska a pravdu povediac, u nás som takéto cukríky s mandľami ešte nevidela. Nedá sa o nich rozprávať, treba ich proste ochutnať! Preto mám v obchodíku zároveň ochutnávku z každého druhu – všetko čo tam uvidíte, môžete aj ochutnať.

Čo všetko v rámci produkcie Tiffany Candies ponúkate?

Okrem jedlej potlače na cukríky, ponúkame cukríky alebo bonbóniky v mliečnej a horkej čokoláde, s mandľou, ale aj bez mandle, príchute ako višňa, šampanské, ovocný mix, pepermint, chilli, ananás, kokos, citrón, káva či jogurt, cukríky ktoré sa podobajú na kamienky, dvojitá vrstva čokolády, rôzne chute a farby, ako napríklad strieborná a zlatá, želatínové cukríky obaľované v cukrovej vrstve, rôzne ovocné príchute a podobne.

Čím sú cukríky Tiffany iné ako všetky ostatné na svete? Čím sú cukríky Tiffany špeciálne?

Hmmm, čím sú špeciálne? To je naozaj veľmi dobrá otázka! Na Slovensku sú nevšedné, nikde inde ich nedostanete, potešíte nimi svoje chuťové kanáliky a hlavne, keď vyberáte darček pre niekoho, môžete si vybrať vlastný mix. Myslím, že tým sú určite výnimočné.

Na ktorú z tvojich doterajších objednávok nikdy nezabudneš?

Asi na mladého muža, ktorý si nechal u mňa vyhotoviť krabičku pre svoju priateľku, text bol písaný v kórejských znakoch, lebo priateľka sa učila po kórejsky. Neviem presne čo obsahoval text, ale myslím, že to bolo niečo pekné (úsmev).

Ktorá z tvojich krásnych dobrôt je ti najbližšia a prečo? Na ktorom cukríku si najviac zamaškrtíš a prečo?

Ťažko povedať, ktorý je môj obľúbený, keďže všetky sú vynikajúce, ale medzi moje favoritky patria čili cukríky s horkou čokoládou a mandľou (úsmev). Sú ideálne pre ľudí, ktorí sa neboja experimentovať.

Dostala si už požiadavku, ktorú nebolo v tvojej moci splniť?

Nie. Snažím sa splniť všetky požiadavky, pokiaľ je to v súlade s mojimi kapacitnými schopnosťami.

Aká je skladba tvojich zákazníkov? Akých zákazníkov vítaš v tvojom kráľovstve najčastejšie?

Myslím, že sú to najčastejšie ženy.

Akú novinku si v rámci tvojej ponuky zaviedla ako poslednú?

Drevené srdiečka plné sladkého pokušenia, s ľubovoľným textom na cukríkoch. Niekedy si ľudia píšu veľmi milé odkazy na cukríky, ktoré si potom treba poskladať do zmysluplnej vety.

Aké ďalšie novinky v rámci Tiffany pripravuješ?

Vždy sa snažím pripravovať niečo nové. Človek predsa nemôže stagnovať. V budúcnosti ma ľudia určíte nájdu aj na iných miestach, ako tu v mojom obchodíku … nechcem však predbiehať (úsmev).

Mirka, aký je tvoj profesionálny sen? Čomu všetkému sa popri krásnych cukríkoch stíhaš venovať?

Môj profesionálny sen je mať reťazec obchodov Tiffany, ktoré by boli aj v iných mestách po Slovensku. Zatiaľ je to však stále iba myšlienka. Svoj voľný čas delím medzi rodinu, priateľov a hobby. Deti už mám veľké, takže tie ma až tak nepotrebujú (úsmev). Po tej profesionálnej stránke si chcem určíte urobiť kurz fotenia a zišli by sa mi aj nejaké grafické znalosti. Nuž stále je sa v čom  vzdelávať. S manželom radi cestujeme, milujem tiež športy, pri ktorých si viem prečistiť hlavu a zrelaxovať. V mojom prípade je to plávanie, korčuľovanie, bicyklovanie, turistika a všeobecne pohyb.

Za rozhovor ďakujeme úspešnej majiteľke Tiffany Candies – Miriam Ederovej

Nafotené len pre M magazín.sk fotografkou Zuzanou Grebáčovou

Pridaj komentár