Povedzme si to otvorene: všetci starneme, niektorí pomalšie, iní rýchlejšie. So starnutím sa spája aj nedostatok esenciálnej bielkoviny – kolagénu, ktorý je významnou zložkou pokožky a ovplyvňuje aj rast zdravých vlasov či nechtov. Nečudo, že sa o výživové doplnky s kolagénom zaujímajú najmä dámy. Ale stojí to za to, užívať kolagén?

Tak ako pri všetkých produktoch, aj v oblasti výživových doplnkov si treba dobre vyberať. Kolagén dnes nájdeme na každom rohu, ale ak chceme vidieť reálne výsledky na svojej pokožke, vlasoch či nechtoch, musíme hľadať kvalitu a nekupovať každý lacný doplnok s príchuťou, položený pri pokladniach v potravinách.

Ako teda nevyhodiť peniaze von oknom? Ako si vybrať účinný doplnok? Ktorý kolagén pomáha ženám na pleť, vlasy, nechty, ale i pohybový aparát?

Účinky kolagénu by mala žena pozorovať po troch, niekedy viacerých mesiacoch užívania. Nejde teda o krátkodobú záležitosť.

  • Prejaví sa to na elastickejšej, sviežej a vyrovnanej pleti, ktorá lepšie odoláva zápalom, precitlivelosti a menej sa na nej tvoria vrásky.
  • Pri dlhodobom užívaní takýto kolagén môže pomôcť zjemniť aj existujúce hlboké vrásky.
  • Pri doplnení kolagénu do pokožky si z nej môžu čerpať viac živín aj vlasy a nechty, vďaka čomu pomôže naštartovať rast krajších vlasov i nechtov.
  • Môže pomôcť zastaviť alebo zmierniť hromadné vypadávanie vlasov, či už následkom oslabeného organizmu, alebo pri sezónnej výmene vlasov.
  • Môže eliminovať lámanie a štiepenie nechtov, nové nechty budú rásť pevnejšie a odolnejšie.
  • A v neposlednom rade, kolagén je významnou súčasťou kĺbových chrupiek, ale aj tkanív, kostí a zubov – užívaním kvalitného výživového doplnku môžeme posilniť celé telo.

Takto nájdete skutočnú kvalitu

Spomenuté účinky však môže priniesť len kvalitný doplnok. Najlepší kolagén by mal byť bioaktívny, ideálne bez prímesí a teda 100 % čistý, z dobrých zdrojov. Kolagén sa získava z vedľajších produktov zvierat – vhodné sú napríklad morské ryby. Výrobca ho však musí štiepiť na malé peptidy, ktoré majú potenciál preniknúť až do krvného obehu človeka. Spôsob štiepenia je rozhodujúci – nemalo by to byť tepelné štiepenie. Prečo, vysvetľuje atestovaný ortopéd MUDr. Vladimír Holoubek: “Pri tepelnom spracovaní živočíšnych kolagénov dochádza k určitej degradácii kolagénu a menšiemu pôsobeniu.”

Aj preto je morský kolagén dobrou voľbou – kolagén z rýb nie je nutné tepelne upravovať na rozdiel od hovädzieho. Príkladom je český produkt Inca Collagen, ktorý sa vyrába enzymatickým štiepením za studena z morských rýb, ktoré sú na kolagén mimoriadne bohaté. Navyše je to 100 % čistý práškový kolagén bez aróm a príchutí. Čokoľvek pridané do kolagénových peptidov by totiž mohlo blokovať ich prechod do obehu človeka.

Inca Collagen sa vďaka tejto prírodnej forme a čistote stal medzi fanúšikmi veľmi populárny. Za 8 rokov na trhu spoznalo jeho účinky viac než 250 tisíc zákazníkov, ktorí sa k nemu radi vracajú – pretože funguje.

“Vyskúšala som už množstvo doplnkov výživy na moje vlasy, ale Inca Collagen sa mi zdá najlepší. Vlasy konečne rástli rýchlo a hustli. Nechty sa nelámali a pleť sa mi zdala pekná,” blogerka Michaela.

“Veľká spokojnosť. Vrásky sa zjemnili, pleť mám pružnejšiu a to ho pijem necelý mesiac,” zákazníčka Slávka. Dámy, nezabúdajte ani na to, že kolagén rovnako ako vám, prospeje aj vašim polovičkám. Inca Collagen si ako jednotku na trhu obľúbilo aj množstvo mužov, ktorým pomáha udržiavať husté vlasy, pružnú pokožku, a najmä pohyblivé kĺby a šľachy pri športovaní. Kvalitný doplnok jednoducho pre vaše telo bude slúžiť ako elixír mladosti.

Pridaj komentár