Ak vás to momentálne do fitness centra príliš neláka, nemáte rozhodne nič stratené. Práve naopak! Tréning v domácom prostredí môže byť vhodným stimulantom pre efektívny tréning, ponúkajúci aj niekoľko ďalších výhod. Bez potreby ďalšieho vybavenia a cestovania, ktoré šetria nielen čas, ale i náklady, vám už na ceste k pravidelným tréningom nestoja žiadne ďalšie prekážky. Iba ak jedna …

Ak sa Vaše výsledky a pravidelnosť tréningov odrážajú na prítomnosti, resp. neprítomnosti osobného trénera, môže to by do značnej miery problém. Digitálne technológie však ponúkajú dokonalé riešenie vo forme online osobného trénera. Jediný rozdiel bude len v tom, že tréner nebude stáť za vašim chrbtom, ale bude vás kontrolovať a usmerňovať cez počítač, tablet alebo telefón.

Pýtate sa ako prebieha online tréning s osobným trénerom? Je to jednoduchšie, ako ste si možno mysleli. Službu tréningov si stačí objednať cez internet na webovej stránke pohyb.sk. Počas úvodnej konzultácie s trénerom si už dohodnete termíny tréningov, dostupné vybavenie, možnosti tréningu, vaše aktuálne schopnosti a ciele, ktoré chcete dosiahnuť.

„Tréning a jeho výsledky sú obdobné ako v prípade návštevy fitness centra. Tréning je plnohodnotný a maximálne efektívny, tak aby spĺňal všetky profesionálne náležitosti – bezpečnosť, funkčnosť, možnosti i sledovanie cieľov. Ciele tréningu akými sú spaľovanie tuku, nárast a budovanie svalov, zlepšenie pohybových a silových schopností, zlepšenie kondície a zdravia – to všetko je možné realizovať online tréningom aj doma. Mojou úlohou je pozitívne vplývať na cvičencovu pravidelnosť a prístup,“ prezradil Ľuboš Gsch, tréner a autor kníh Začni cvičiť s POHYBom pre mužov a Začni cvičiť s POHYBom pre ženy. Prekážka podľa jeho slov nie je v možnostiach, ktorými cvičenec disponuje, ale v jeho pravidelnosti a prístupe

„Každý z nás je individuálny a inklinujeme k niečomu inému. Za niečo viac ako 20 rokov tréningu a viac ako 15 rokov tréningovej praxe viem, že preto, aby bol tréning efektívny, si musíme rozumieť a „sadnúť“ ako ľudia. Až následne môžeme spolupracovať a tvoriť hodnotný výsledok, ktorým je pre tieto potreby cvičencova spokojnosť a zlepšenie jeho fyzických proporcií,“ dodáva Ľuboš Gsch.

V prípade, že uprednostňujete tlačené verzie tréningových plánov, odporúčame siahnuť po knihe Začni cvičiť s POHYBom for Women (pre ženy) alebo Začni cvičiť s POHYBom for Men (pre mužov). V oboch knihách je zachytený kompletný tréningový proces pre začiatočníkov. Krok po kroku sa dozviete všetko čo máte, kedy a ako trénovať.

Každý tréning je rozdelený do prehľadnej tabuľky cvikov, ktoré sú detailne popísané, vrátane celej techniky a fotografií. Presne tak viete čo, kedy a ako trénovať v najbližších mesiacoch. Väčšinu z opísaných tréningov viete odcvičiť aj v pohodlí domova a s trochou kreativity takmer všetko. Cieľom je, aby vás tréning bavil. Zbaví vás prebytočného tuku a vybuduje svaly tam, kde majú byť a v konečnom dôsledku zlepší vašu kondíciu i zdravie.

FOTO: pohyb.sk

Pridaj komentár