Vzácna filmová delegácia, množstvo známych tvárí a zaplnená kinosála! Slávnostná atmosféra zavládla v priestoroch bratislavského multikina CINEMA CITY Eurovea, kde sa konala slovenská predpremiéra českej romantickej drámy Môj príbeh.

„Novinári, ktorí tento film doteraz videli, sa rozdeľujú na dva tábory – jeden tábor sú novinári, ktorí pri tomto filme plakali a druhý tábor, konkrétne jedna novinárka povedala, že „toto nie je možné, toto sa nedeje a keby to nebol skutočný príbeh, povedala by som, že si to niekto vymyslel.“

Ja som jej na to odpísala, že vo svete sa dejú omnoho horšie veci ako v tomto filme, len ich nechceme vidieť.

Ja osobne som niečo podobné prežila a poznám ženy, ktoré prežili ešte niečo oveľa horšie a preto si myslím, že je dôležité sa na to pozrieť a nezatvárať pred tým oči,“ prezradila svoje bezprostredné pocity hlavná protagonistka filmu Môj príbeh – Vlastina Svátková.

Snímka Môj príbeh je natočená podľa námetu knihy Calaway od spisovateľky Zory Castillo. Je to príbeh o mladej talentovej baletke (Vlastina Svátková), ktorá rezignuje na úspešnú kariéru pre lásku k osudovému mužovi (Saša Rašilov najml.).

Ten má však aj svoju odvrátenú tvár a tak nádejná sólistka v jedinom okamžiku stratí úplne všetko a postupne musí dať šancu nielen novému životu, ale aj znovuobjaviť vieru a lásku v samú seba. Oporou v najťažších momentoch jej života jej teta (Vilma Cibulková) s partnerom (Milan Kňažko) a štyri kamarátky (Tereza Kostková, Zuzana Norisová, Nela Boudová, Alžbeta Stanková).

Ako svoju postavu vo filme vníma slovenská herečka Zuzana Norisová? „V poslednej dobe hrám stále v nejakých babincoch, nejakú kamarátku. Babince sú ale podľa mňa dôležité. Kamošky sú na to, aby si pomáhali, čiže ja som bola veľmi rada, že sme sa takto stretli aj s ostatnými kolegyňami. Bolo to veľmi príjemné.“

Na slávnostnú predpremiéru v Bratislave zavítala i početná filmová delegácia v zložení: režisérka Hana Hendrychová, režisér Libor Adam, kameraman Lukáš Hendrych, autorka knižného námetu Zora Castillo a producentky filmu Pavla Krečmerová, Naďa Zímová a Hana Nela Schlaichertová.

Autorom hudby k filmu Môj príbeh je Petr Malásek a záverečnú skladbu k filmu naspievala skvelá Lucie Bílá.

Romantickú drámu Môj príbeh prináša od 26. decembra 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box.

Pridaj komentár