Akčný Dwayne Johnson nepoľavuje zo svojho tempa a do kín prichádza s novým filmom Besnenie, kde si tentokrát zahrá rešpektovaného primatológa Davisa. A veru, máme sa načo tešiť! Film plný akcie, humoru, mutantov obrovských rozmerov, ale aj veľkého priateľstva, sledujú fanúšikovia kvalitného filmu v slovenských kináchod 12. apríla 2018. Distribútorom filmu Besnenie je spoločnosť Continental film,ktorý si môžete vychutnať vo verzii 2D, 3D a IMAX 3D.

Obrovské monštrá demolujú mestá! Zažite neopakovateľnú atmosféru filmu Besnenie aj v 3D!!!

Jednou z inšpirácií pre vznik filmu bola arkádová hra RAMPAGE, v ktorej zvieratá ničia mesto. Tou druhou bolo poukázať na nebezpečenstvo zneužitia vedy a jej vynálezov. Vo filme je spúšťačom besnenia troch zvierat patogénna látka, pochádzajúca z tajného bio-genetického experimentu.

Zvieratá, ktoré sa dostanú do kontaktu s touto látkou, sa zmenia na agresívnych mutantov s nebezpečnými schopnosťami a nepredvídateľnými rozmermi. Prvou obeťou tohto experimentu je George, albínska gorila, ktorú Davis zachránil ešte ako mláďa pred pytliakmi.

Vychovával a staral sa o neho, naučil ho posunkovú reč a vzniklo medzi nimi pevné priateľské puto. George nielenže vyniká svojou inteligenciou, ale má aj svoj špecifický zmysel pre humor.

Takže keď sa George premení zo svojej normálnej veľkosti a priateľskej opice na obrovský ničivý kolos, sa Davis snaží udržať ho nielen v bezpečí, ale aj vypátrať, čo sa skutočne stalo. Situácia sa zhoršuje, keď sa na scéne objavia ďalšie dva zmutované tvory, ktoré sa spoločne s Georgom rútia na Chicago a ničia všetko, čo sa im postaví do cesty.

Mutantov vlka a krokodíla vytvorili tvorcoviakompletne digitálne s použitím prevratných vizuálnych efektov. Pri Georgeovi postupovali inak, pretože chceli zachytiť to, akú má osobnosť, aký je ohľaduplný, hravý, ale aj vystrašený a nahnevaný. Gorila je preto kombináciou digitálneho umenia s umeleckým stvárnením herca Jasona Lilesa.

Ako hovorí režisér filmu Brad Peyton: „Chcem, aby diváci mali Georga radi, a preto sme vzali sken tváre Jasona a vložili ju do Georgovej, takže Georgove oči sú Jasonovými a Georgov výraz je Jasonovým výrazom.“

Pre dokonalé stvárnenie fyzických pohybov, toho ako gorila sedí či stojí, sa Lilesovi venoval aj špeciálny pohybový tréner, známy aj vďaka filmu Planéta opíc.

O tom, ako zabrániť globálnej katastrofe, ale aj o tom či priateľstvo medzi Georgom a Davisom pretrvá, sa dozviete v akčnom sci-fi filme Besnenie.

Pridaj komentár