Projekt Nové tváre módnej scény netreba fanúšikom módy na Slovenku nijako zvlášť predstavovať. Je to unikátna príležitosť ako dať mladým tvorcom priestor zviditeľniť sa a etablovať sa vo svete módy. Medzi víťazov uplynulých ročníkov patria napríklad Zlatica Hujbertová, Annamária Kiss Kósa, Sofia Tureková, Zarina Šimkovič či Kristína Bánovská, ktorá najviac očarila porotcov v roku 2019.

V tejto krásnej tradícii sa pokračuje aj v aktuálnom roku a to svojim jubilejným 10. ročníkom. Ten odštartoval 16. apríla 2020 vyhlásením súťažnej témy, ktorou je pre tento rok – LÁSKA. Širokú verejnosť o tom počas online tlačovej konferencie informovala riaditeľka Agentúry Promotion a organizátorka prestížneho podujatia Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz, pani Mária Reháková.

„Je to úžasná téma, ktorá ponúka množstvo možností. Keďže si tento rok pripomíname výročie narodenia Andreja Sládkoviča, ktorý posunul ľúbosť a lásku na najvyšší piedestál. Vo svojom diele Marína píše o láske. Nielen o partnerskej, ale o láske medzi ľuďmi. A práve tá nám chýbala aj pred vypuknutím pandémie a aktuálne je čas, aby sme sa všetci nad tým zamysleli. Verím, že sa s ňou vyhráte, že sa pozriete aj na históriu vzniku Maríny, tak ako sa to podarilo návrhárom vlani, keď bola súťažná téma venovaná Štefánikovi,“ povedala pani Mária Reháková.

O tom, kto postúpi do finále a stane sa víťazom projektu, rozhodne odborná porota na čele s Ivetou Lederer a podpredsedníčkami Simonou Vachálkovou a Slávkou Kállayovou. Hlavná cena súťaže je študijný program na prestížnej škole Mod´ Spe Paris Central Europe. Víťaz okrem toho získa mediálny priestor v tituloch vydavateľstva STAR production, akými sú Slovenka a ŽenskýWeb.sk, a módny fotoeditoriál v magazíne Mercedes-Benz – Hviezdy ciest.

„Určite by som sa nepustila do tejto témy prvoplánovo – cez červenú farbu alebo srdiečka, ale skôr by som sa zamerala na lásku v zmysle medziľudských vzťahov alebo sebalásky, lásky k prírode, zvieratám, atď. Možností je naozaj veľmi veľa,“ prezradila Jana Jurčenko, ktorá sa pred niekoľkými rokmi sama zúčastnila projektu Nové tváre módnej scény. Ako dodala, túto tému vystihujú napríklad aj svadobné šaty.

Prihlásiť sa do projektu Nové tváre módnej scény sa dá do 16. júna 2020. Stačí poslať životopis, portfólio a návrhy na súťažnú tému:

e-mail: lubica.janegova@starproduction.sk

web: www.bmd.sk/n-t-m-s/

pošta: Agentúra Promotion, Dr. Vladimíra Clementisa 10, 821 02 Bratislava

Pridaj komentár