Všetci fanúšikovia rýchlosti, burácajúcich motorov a kultovej počítačovej hry, sa tešia na akčnú drámu Gran Turismo, inšpirovanú fascinujúcim príbehom skutočného profi-jazdca Janna Mardenborougha, ktorý vďaka svojej vášni pre túto hru presadol z hráčskeho kresla do ozajstného pretekárskeho kokpitu. Ako tínedžer a vášnivý hráč Gran Turisma sa prihlásil do súťaže o možnosť pretekať na skutočnom okruhu … a potom všetko nabralo závratnú rýchlosť.

Odvtedy jeho najdivokejšie hráčske sny dostávajú úplne iný rozmer s každými novými pretekmi vďaka jednému podstatnému detailu. Pokiaľ prejde za čiaru v hre, stačí jednoduchý reštart. No v stávke je omnoho viac, ak prejde za čiaru na dráhe.

Akčný film inšpirovaný skutočným príbehom obyčajného tínedžera Janna, ktorého vášňou je hranie kultového Gran Turisma. Keď sa prihlási do súťaže o možnosť pretekať na skutočnom okruhu, je odhodlaný získať prestížne miesto v stajni Nissan. No čoskoro zistí, že v reálnych pretekoch je v stávke oveľa viac, než si kedy dokázal predstaviť spoza obrazovky počítača.

Strhujúcu jazdu Gran Turismo z dielne Neilla Blomkampa (Chappie, District 9) v spoločnosti Orlanda Blooma, Davida Harboura a vychádzajúcej hviezdy Archieho Madekweho prináša Itafilm do kín už 10. augusta 2023.

Pridaj komentár