Oblečte svoj smartfón štýlovo! Fero Mikloško uviedol na trh elegantný trendy obal

361
Oblečte svoj smartfón štýlovo! Fero Mikloško uviedol na trh elegantný trendy obal na telefón  + ROZHOVOR 1

Slovenský módny návrhár Fero Mikloško, predstavil imidžový kryt na telefóny. Aj keď predstavenie najnovšieho módneho doplnku Ateliéru MIKLOSKO sa nieslo v komornejšom duchu spoločenskej módy, jeho štýl a dostupnosť poteší širšie publikum “fashion“ nadšencov a fanúšikov značky MIKLOSKO. Na prvý pohľad jednouchý, no po preskúmaní detailov prekvapivý – elegantný obal na smartfón so štýlovými samolepkami.

Oblečte svoj smartfón štýlovo! Fero Mikloško uviedol elegantný trendy obal na telefón

miklosko_for_nuvo_fashion_obal_mmagazin

Biely, lesklý základ decentne označený logom “MIKLOSKO for NUVO fashion“ predstavuje pomyselné čisté plátno, ktoré si každý môže dokončiť podľa svojich predstáv. Súčasťou balenia sú totiž dve sady samolepiek charakteristických symbolov zo sveta módy a predmetov spojených s tvorbou ateliéru MIKLOSKO v hravo farebnom, alebo ľahko trblietavom komiksovom štýle. Hviezdičkám, vešiakom, gombíkom, nitiam, dámskym lodičkám, či iným doplnkom dominuje ako inak tvár dizajnéra v ľahkej pop-artovej úprave už dobre známa z línie MIKLOSKO Pop-Up.

miklosko_for_nuvo_fashion_obal_mmagazin1

Vďaka použitiu symbolov aj na krabičke je produkt neprehliadnuteľný rovnako, ako samotný obal originálne dotvárajúci imidž majiteľa vybraného smartfónu. Na trh prichádza tento exkluzívny ochranný a zároveň imidžový obal v limitovanom počte vo verzii pre smartfón Apple iPhone 6/6s a Samsung Galaxy S6. Značka NUVO fashion ako podporovateľ lokálnej dizajnérskej tvorby hrdo predstavuje túto ďalšiu spoluprácu s renomovaným slovenským návrhárom vo svojom portfóliu.

miklosko_for_nuvo_fashion_obal_mmagazin2

Keďže charita sa stala neodmysliteľnou súčasťou všetkých eventov časopisu Milliard Sun, počas ktorého bol predstavený exkluzívny obal MIKLOSKO for NUVO Fashion, výťažok z dražby počas gala večera bol venovaný projektu LIST ŽIVOTA, na vytlačenie knihy “Listy života“, ktorú napísali deti zo Základnej školy pri Kríži v Bratislave. Prostriedky získané z predaja tejto knihy budú následne venované Občianskemu združeniu “Deti v ohrození“. Špeciálne zhotovený, jediný kus obalu pre smartfón Apple iPhone 6/6S návrhárom Ferom Mikloškom bol skvostne ozdobený ručne vytvorenými, hodvábnymi kvetmi, Swarovského kryštálmi, čipkou a doplnený zlatým podpisom dizajnéra umiestnený ako celok v čiernom lakovanom ráme.

miklosko_for_nuvo_fashion_obal_mmagazin3

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal slovenskú módnu ikonu Fera Mikloška a prináša Vám s ním exkluzívny rozhovor:

Feri, kedy presne ti napadla tá skvelá myšlienka navrhnúť štýlový kryt na iPhone 6? Bol to spontánny nápad?

Nápad na spoluprácu prišiel od firmy, ktorá ma oslovila. Mám rád spolupráce, ktoré sú v prvom rade kreatívne a majú spoločného menovateľa a tým je vždy móda.

V čom je obal na telefón MIKLOSKO iný a jedinečný?

Iný je hlavne tým, že je veľmi výrazný, farebný, trochu komický, ale predovšetkým sa na ňom odrážajú prvky, ktoré sú v móde nevyhnutné! Je to jednoducho „fashion“ kryt. Ale nevynímajúc môj brand.

Kde si čerpal inšpiráciu? Prečo práve vybrané nálepky? Ako a prečo Ti napadli práve tieto veci? Farba nálepiek je náhodná, alebo má svoje opodstatnenie?

Prvotných nápadov bolo veľa, od komplikovaných dizajnov, až po tento jedinečný výsledok. Rozmýšľal som nad tým, čo by ľudí oslovilo, pretože obalov na telefóny je kvantum a rôznych a krásnych, ja som išiel po interaktivite, čiže každý si môže telefón vyzdobiť ako len chce!

Ktorá nálepka je tvoja najobľúbenejšia?

Moja je asi I love fashion, ale to len preto, lebo je celkovo najfarebnejšia a potom ešte vešiaky sú vtipné, a dokonca rozmýšľam , že si také nechám aj vyrobiť na mieru!

Z prehliadkových mól sme zvyknutí, že preferuješ čiernu farbu modelov. Prečo si na kryt telefónu vybral práve bielu farbu? Má to skrytú symboliku?

Rozmýšľal som aj nad čiernou variantou, ale to by bolo v takomto prípade príliš tmavé, keďže som chcel, aby kryt hneď upútal. Farebnosť symbolov krajšie vynikne na bielej.

Je obal v tvojich očiach módny doplnok, alebo praktická pomôcka?

Ja mám všeobecne rád obaly na telefón – keď je nejaký zaujímavý, hneď idem po ňom. Doma máme neskutočnú zbierku krytov, patrilo by sa ju niekedy možno aj vystaviť, lebo niektoré sú až skoro umelecké diela. Samozrejme, že oceňujem aj praktickosť, hlavne čo sa ochrany telefónu týka.

Aký je v tvojich očiach najideálnejší outfit k tomuto obalu?

Toto je kryt a lá  pop-art, čiže niečo veselé, farebné, mierne okázalé, ale nechám to na zákazníkoch, ako sa budú vedieť zladiť! A možno spravím aj súťaž o najlepší outfit k tomuto obalu! (smiech)

Povieš nám nejakú veselú príhodu z prípravy a tvorby obalu MIKLOSKO?

Prípravy boli skôr dramatické, hlavne čo sa výroby týkalo. Príhoda typu vtip ani hádam nebola, keďže všetko bolo premyslené a muselo šlapať!

Ak chcú tvoji fanúšikovia vlastniť takýto dizajnovo krásny kryt, kde ho si ho môžu zakúpiť? Kedy pôjde do predaja?

Môžu si ho zakúpiť v kamenných predajniach Orange a na stránke nuvo.sk.

Je to limitovaná edícia?

Je to prvotina, ktorá ma zatiaľ svoj limit, čo sa množstva konkrétneho dizajnu týka.

Môžu sa tvoji fanúšikovia tešiť aj na ďalšie obaly alebo je to jedinečný projekt?

Toto je zatiaľ pre mňa projekt s viazanosťou na určité obdobie, takže uvidíme nakoľko bude úspešný a podľa toho vytvorím ďalšie návrhy, ktoré už v hlave samozrejme mám.

Aký je tvoj vzťah k technológiám? Čo ty a mobilné telefóny?

Ja a technika – okrem šijacej – nie sme kamaráti. V prípade mobilov mi trvá aj polroka, kým prídem na funkcie, aké vlastne môžem využívať … a tak isto aj počítače. Som vlastne rád, že tento rozhovor dopíšem v jednoduchom programe WORD. (smiech)

Kráčaš po ulici a vidíš niekoho s obalom na smartfón MIKLOSKO. Čo si pomyslíš? Je to prvýkrát, čo značka MIKLOSKO „oblieka“ technológiu?

Prvýkrát to nie je, mal som možnosť dokonca ručne pomaľovať obal notebooku, ktorý bol nasledovne daný do charitatívnej dražby a musím povedať neskromne, že sa predal – ešte vtedy – za 100 000,- Sk, čo bola myslím si veľmi pekná suma! Keď niekoho stretnem s mojim krytom na smartfóne, určite neostane len pri úsmevných pohľadoch, ale pokojne sa opýtam ako sa páči a nosí! Budem sa tešiť na to, ako môj dizajn osloví nových zákazníkov a zároveň si možno oni nájdu cestu k mojej značke.

miklosko_for_nuvo_fashion_obal_mmagazin4

Za rozhovor ďakujeme slovenskej módnej legende – Ferovi Mikloškovi

Foto: Jena Šimková

Make-up & hair styling: Rea Polakovič

Modelka: Marika Časnochová

Pridaj komentár