Značka FOREO, švédsky leader v oblasti kozmetických technológií, zverejnila svoju pravidelnú správu zhŕňajúcu očakávané beauty trendy. Predikcia prichádza od toho najpovolanejšieho – značka uzavrela rok 2021 s rekordnými tržbami a 35 miliónmi zákazníkov, stala sa najsledovanejším profilom medzi kozmetickými prístrojmi na TikToku a čo sa komplexnej krásy týka, je dôveryhodným zdrojom informácií.

“V uplynulých rokoch sme mohli pozorovať dynamický technologický pokrok, vďaka ktorému vznikli nové trendy v kozmetickom priemysle. Rok 2022 bude ale trošku iný – spotrebitelia sa zamerajú na šikovné domáce riešenia, ktoré im prinesú výsledky porovnateľné s profesionálnym ošetrením či wellness procedúrou. Vo FOREO tento smer pozorujeme už dnes. Dopyt po našich produktoch rýchlo rastie, čo spôsobilo počiatok jedného z najväčších trendov vôbec – neinvazívnej bezbolestnej krásy,” vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti FOREO, Boris Trupčevič.

Posilnenie kožnej bariéry, DIY kozmetika, kryoterapia aj face jóga… Zistite, čo dôležité nás v roku 2022 čaká a získajte najkrajšiu pleť, akú ste kedy v živote mali!

  1. NEINVAZÍVNA KRÁSA

V 60. rokoch 20. storočia bola na vzostupe plastická chirurgia a väčšina žien verila, že im mladistvý vzhľad vrátia iba drahé operácie. Rok 2022 ale prináša nový pohľad na krásu, ktorá je predovšetkým o starostlivosti o seba a o dobrom pocite. Zákazníci po celom svete uprednostňujú bezbolestné kozmetické technológie prinášajúce viditeľné výsledky.

V roku 2021 zaznamenala spoločnosť FOREO dramatický nárast dopytu po tónujúcom tvárovom prístroji BEAR, prvom mikroprúdovom zariadení na svete, ktoré kombinuje bezpečný mikroprúd a patentovanú T-Sonickú pulzáciu. Výsledkom je vypnutá, rozžiarená pleť bez viditeľných vrások, ktorá vyvracia mýtus, že mladý vzhľad je možné dosiahnuť iba chirurgickým zákrokom.

2. VYŽIVENIE POKOŽKY

V snahe dostať maskné a hyperpigmentáciu pod kontrolu, pristupuje rada ľudí k agresívnym riešeniam v podobe retinoidov a kyselín s exfoliačným účinkom. Táto cesta však často vedie k podráždenej a precitlivelej pleti. Buďte ku svojej vlastnej koži láskavý a doprajte jej množstvo živín. Jedným z najväčších trendov bude v tomto roku DIY kozmetika!

Podľa spoločnosti Euromonitor používa vlastnoručne vyrobenú kozmetiku 41 % spotrebiteľov naprieč kontinentami. Dáta ukazujú, že vyhľadávanie receptov na DIY pleťové masky na internete vzrástlo o 233 % a slovné spojenie “facial at home” o 115 %. A ruku v ruke s tým raketovo vzrástol dopyt po Imagination, prvej a jedinej báze pre pleťovú masku na svete. Jej zloženie je starostlivo namiešané tak, aby sa ľahko spojilo s ingredienciami z vašej kuchyne alebo špajze, ktoré najviac obohatí o hydratačné látky.

3. POSILNENIE KOŽNEJ BARIÉRY

Kožná bariéra (alebo stratum corneum) je vonkajšia vrstva pokožky, ktorá zadržiava vlhkosť a chráni organizmus pred toxínmi z okolitého prostredia. K jej narušeniu prichádza, pokiaľ je zbavená svojich prirodzených olejov. To býva dôsledok používania silných čistiacich prípravkov, kyselín alebo produktov určených na riešenie akné. Akonáhle kožná bariéra stratí svoju silu a obranyschopnosť, pleť začne byť citlivá a náchylná k začervenaniu a podráždeniu.

V roku 2022 stúpne záujem o kozmetiku obsahujúcu ceramidy, ktoré pomáhajú zacelovať narušenú kožnú bariéru. Spoločnosť FOREO však podotýka, že žiadna ingrediencia nedokáže toto narušenie celkom napraviť a upozorňuje na dôležitý vplyv prevencie a šetrný prístup najmä počas čistenia pleti. Sonická čistiaca kefka na pleť LUNA 3 pokožku vďaka jemným silikónovým štetinkám hĺbkovo a zároveň super jemne vyčistí, pričom sa môže pochváliť úspešnosťou odstránenia až 99,5 % nečistôt a baktérií.

4. KRYOTERAPIA

Ďalším trendom vychádzajúcim zo snahy dobre nielen vyzerať, ale tiež sa tak aj cítiť, je kryoterapia – ošetrenie, ktoré využíva veľmi nízke teploty pre oživenie a povzbudenie pleti. Túto technológiu nájdete tiež v jednom z najpredávanejších prístrojov značky FOREO, 2-minútovom ošetrení pleti UFO 2, ktoré kombinuje termoterapiu, kryoterapiu, LED svetelnú terapiu a patentované T-Sonické pulzácie.

Kryoterapia viditeľne redukuje opuchy, zmenšuje póry, spevňuje a pozdvihuje pleť a minimalizuje známky starnutia. V kombinácii s pleťovými maskami UFO 2 dochádza k zlepšeniu hydratácie v pleti o 126 % a to už počas 90 sekúnd s výdržou až 6 hodín. Naviac je klinicky preukázané, že UFO 2 výrazne znižuje výskyt vrások už počas 7 dní.

Produktová manažérka Anika Sekhri z FOREO Institute sa domnieva, že v roku 2022 nastane nová éra krásy, akú sme v posledných rokoch ešte nezažili: “Trendy, ktoré v roku 2022 zasiahnu nielen sociálne siete, ale tiež osobné konverzácie, budú predstavovať revolučnú zmes technologických inovácií, prekvapivých ingrediencií, ktoré máte s veľkou pravdepodobnosťou v kuchyni a predovšetkým potom posun od čiastkovej krásy k pocitu pohody.

Úspech značky FOREO, ktorá sa celkovým počtom 6 851 000 online vyhľadávaní zaradila na 3. miesto najvyhľadávanejšej kozmetickej značky nám ukazuje, že sú beauty technológie hnacím motorom krásy a jej budúcnosti. Časy sa skrátka menia.”

Pridaj komentár