Boho, retro, rave. Najnovšia Denim kolekcia módnej značky Reserved čerpá veľa zo štýlovej minulosti, ktorú pretavuje do novej kvality. Pred 150 rokmi boli uvedené na trh prvé džínsy a pred viac ako pol storočím Diana Vreeland, známa módna redaktorka, povedala: „Modré džínsy sú najkrajšie veci od gondoly“.

Dnes denim stále vládne uliciam. Je to zároveň aj kľúčový prvok novej kolekcie značky Reserved. Sledujúc svetové streetwear trendy, sa dizajnéri Reserved inšpirujú históriou módy.

Vychádzajúc z rôznych estetík a subkultúr z minulosti, sa im podarilo vytvoriť modernú kolekciu s množstvom odkazov na sedemdesiate a deväťdesiate roky. Aj keď vychádza z rôznych odkazov, kolekcia je z hľadiska štýlu harmonická.

Dámska kolekcia nesie v sebe silný vintage odkaz. Je viditeľný v strihoch, textúrach a použitej farebnej schéme. V kolekcii nájdete rovné džínsy s vysokým pásom, širokými šatami s veľkými rozparkami, crop topmi a krátkymi oversize bundami.

Čo je nové na denimových košeľových šatách s V výstrihom a stiahnutých opaskom? Obrovskú úlohu tu zohrávajú detaily – vypraté tkaniny, mramorové vzory alebo ombre potlače – to je estetika 90. rokov. Všetky modely sú v trochu vypratej farebnej palete, prašnej modrej, bledožltej alebo slonovinovej.

Jednoliatosť retro džínsov je v kampani narušená ďalšími vintage návratmi, ako sú cyklistické šortky, tesné tričká a nohavice s hadím vzorom, ktoré len zdôrazňujú ich divoký charakter.

Kampaň tejto línie je inšpirovaná filmovou fotografiou amerického fotografa Williama Egglestona. Fotenie v exotických krajinách, prímorských scenériách a modernistických interiéroch prispieva k melancholickému charakteru fotografií. Aj táto nostalgická nálada fotografií čarovne dotvára samotnú kolekciu.

Pridaj komentár