Najúspešnejšia československá rocková kapela Elán, oslavuje tento rok svoje 50. výročie, pričom najväčšie oslavy sa začnú už o tri mesiace, 28. augusta 2018, veľkým koncertom v Banskej Bystrici.

O tri mesiace naplno vypuknú oslavy päťdesiatky legendárnej skupiny Elán!!! Ktoré mestá sa môžu tešiť na nezabudnuteľný hudobný zážitok?

Päťdesiat rokov na hudobnej scéne približujú prostredníctvom videoseriálu členovia kapely Elán svojim fanúšikom už teraz na svojej Facebookovej stránke, kde sa každú nedeľu objavuje jeden diel.

„S Vašom sme sa poznali z ľudovej školy umenia, kde sme chodili na klavír. On mal kapelu už predtým, ale nebolo to ono. Založil novú a môj spolužiak, Ďuro Farkaš, sa ma spýtal, či by som neskúsil hrať s Vašom v kapele. Hneď sme sa stretli, hneď sme sa dohodli a hneď sme hrali,“ povedal v jednej z častí líder kapely Jožo Ráž.

Tento rok však Elán nielen oslavuje a spomína, ale aj aktívne pracuje na svojom 15. štúdiovom albume. Z neho už v slovenskom éteri niekoľko týždňov znie úvodný singel Ľúbim ťa, ktorý kapela premiérovo predstavila počas finálového večera súťaže Miss Slovensko tu.

Autorom skladby je Pavol Jursa, ktorý sa v minulosti autorsky podieľal aj na iných hitoch kapely, napr. Dresy, Čakám ťa láska, Ja viem či Zaľúbení.

Najväčšie oslavy pre fanúšikov i samotnú kapelu naplno vypuknú už o tri mesiace, kedy sa koncertom v Banskej Bystrici odštartuje turné ELÁN 50 rokov tour 2018. Počas jednotlivých koncertov kapela odohrá takmer tri desiatky skladieb zo všetkých období svojej existencie.

Pôvodne čisto halové turné dostalo aj nečakaný úvod, kedy sa kapela predstaví na troch open air koncertoch na známych a obľúbených amfiteátroch. Pre Banskú Bystricu a Prešov to bude prvý koncert kapely po 22 rokoch.

ELÁN 50 rokov tour 2018 nadviaže na divácky úspešné a pozitívne prijaté koncerty predošlého turné Živých nás nedostanú a pripravených je aj niekoľko prekvapení, ktoré kapela zatiaľ nechce prezradiť.

„Všade je veľké publikum, obrovská aparatúra, tisíce svetiel, 160 tisíc wattov muziky, čo ja vôbec nepotrebujem. Ja potrebujem jednu aparatúru a jeden biely reflektor, ale ľudia to chcú, tak to pre nich spravíme,“ prezradil J. Ráž.

Program ELÁN 50 rokov tour 2018:

28.08.2018      Banská Bystrica, amfiteáter

08.09.2018      Prešov, amfiteáter

15.09.2018      Myjava, amfiteáter

26.10.2018      Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu

09.11.2018      Žilina, Tipsport Arena

16.11.2018      Zvolen, Zimný štadión

23.11.2018      Košice, Steel aréna

30.11.2018      Trenčín, Zimný štadión P. Demitru

Vstupenky na turné ELÁN 50 rokov tour 2018 sú v predaji v sieti Ticketportal

FOTO: ELÁN, Jano Taufer

Pridaj komentár