Je to viac ako 10 rokov, čo Dannyho jedenástka podvodom získala milión dolárov. No teraz sa vytvára nová skupina, ktorá spoločne uskutoční dokonalú lúpež. Práve teraz Debbie Ocean organizuje plán a na jeho uskutočnenie bude potrebovať osem skúsených žien. Režisér a scenárista Gary Ross hovorí, „nelegálny čin musí byť vždy srdcom každého amerického filmu a až na pár výnimiek, boli týmito banditmi väčšinou muži.”

„O tri a pol týždňa sa bude organizovať každoročný večierok Met Gala … a my ho pôjdeme vykradnúť!“ DEBBINA 8 v kinách už čoskoro!!!

Sandra Bullock podotkla, „Toto je film o lúpeži a lúpežné filmy sú vždy zábavné. Ako sa dostanú preč s čímkoľvek čo ukradnú a aké srandičky sa stanú počas tejto ich cesty? Ale o čom tento film skutočne je, je týchto osem nádherných, múdrych a zábavných žien, ktoré vás zoberú na túto jazdu napriek všetkým zákrutám a výmoľom, ktoré sa im do tejto cesty postavia.”

Bullock si zahrá postavu Debbie Ocean, ktorá strávila viac ako päť rokov vymýšľaním zložitého plánu, ako ukradnúť Toussaint – diamantový náhrdelník od Cartier, ohodnotený na 150 milliónov dolárov. Plánuje to urobiť počas jednej z najsledovanejších udalostí roka – Met Gala. Ross prišiel s myšlienku o vytvorení novej “Dannyho jedenástky” už pred piatmi rokmi a predniesol ju priamo režisérovi trilógie filmu o Dannym Ocaenovi, Stevenovi Soderberghovi.

“Steven je blízky priateľ a počas roka sme neoficiálne spolupracovali na množstve projektov,” opisuje Ross. „Ak by do projektu nebol zapojený, nemyslím si, že by som to urobil. Bolo super pracovať spoločne.” Soderbergh hovorí, že bol z tejto myšlienky nadšený, rovnako ako Rosov kasting na výber hlavnej postavy. Prišiel ku mne Gary a povedal, „Čo tak Sandy ako Dannyho sestra?” Pomyslel som si, že by to bolo skutočne zaujímavé, tak som povedal, „poďme to ukázať Jerrymu Weintraubovi. A Jerry si pomyslel, že to je úžasný nápad.”

V skutočnosti to bol Weintraub, kto prvý dotiahol Bullock. „Dokonca ešte nebol napísaný scenár, ale Jerryho energia, jeho nadšenie a zápal pre film boli nákazlivé,” spomínajú si herčky. Tak ako v štýle filmov “Dannyho jedenástky”, tak aj tu, každá členka z tímu musela mať svoje vlastné špeciálne zameranie. Spolu s Bullock sa v osemčlennom tíme objaví tiež Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina, Rihanna a Helena Bonham Carter.

Ako hovorí Ross, „Nerobil som kasting na jednotlivé role, ale som vytvoril skupinu, ktorá bola skvelá práve v tom, že boli spolu. Od začiatku to bolo vzrušujúce.” Práve možnosť, že herečky mohli pracovať navzájom jedna s druhou, bolo pra nich najväčšou motiváciou. Potvrdzuje to aj Blanchett, „Keď začali Gary a Steven hovoriť o obsadení, boli do toho úplne ponorení a to bolo to, čo u mňa rozhodlo, že “prečo” idem do toho. Je to úžasná skupina žien a bolo skvelé s nimi pracovať.”

“Duša tejto spolupráce sa rozšírila medzi celú produkciu,” hovorí Ross a pokračuje, „Na natáčaní panovala určitá alchýmia medzi týmito ôsmymi, nesmierne kreatívnymi ženami. Niekedy sa chcem vrátiť späť a pozrieť sa, ako sa to stalo.”

„Niektorí scenáristi nemajú radi ak improvizuješ, ale Gary privítal tento náš vklad,” potvrdzuje Hathaway. „Ako režisér chcel, aby sa každý cítil, že podáva ten najlepší výkon. Myslím si, že spravil skvelú prácu.”

Zaradiť vyššiu rýchlosť na zmeniť smer – presne to chceli tvorcovia, a preto sa film Debbina 8 presunul z kasín v Las Vegas do New Yorku a do miest s najvyhľadávanejšími udalosťami ako Costume Institute Benefit v Metropolitnom múzeu umenia, tiež známy ako Met Gala.

Filmári mali neobmedzený prístup do Met, kde natáčali viac ako 10 dní – čo bolo dlhšie ako iné produkcie. Ross hovorí, „Ak by sme nemohli nakrúcať v Met, myslím, že by bolo nemožné film urobiť. Ale keďže sme boli schopní sa tam dostať, bola to pre nás obrovská výhoda.”

Cartier bol tiež náš neoceniteľný kreatívny partner, nakoľko vytvoril špeciálnu upravenú verziu ohromujúceho náhrdelníka Toussaint, ktorý zohráva vo filme dôležitú úlohu, keďže je objektom celého projektu.

„Toussaint je jedným z najväčších náhrdelníkov z ich kolekcie a je umiestený v trezore,” hovorí výkonná producentka Diana Alvarez. „Bolo naozaj dôležité, aby vyzeral ako skutočný. Ľudia od Cartieru boli úžasní konzultanti, ich odbornosť nám veľmi pomohla a umožnili nám spraviť záber aj v Cartier Mansion. Už len skutočnosť, že sme tam mohli byť, bolo pre nás veľkým dobrodružstvom.”

Americkú komédiu DEBBINA 8 prináša od 7.6.2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár