Na dovolenku pri mori sa tešíme už niekoľko mesiacov dopredu, ale aj napriek tomu sa stáva, že počas dovolenky jednoducho nemáme čo robiť. Plávanie v mori a v bazéne nám už príde ako obohraná platňa a ísť na vysokohorskú turistiku jednoducho nemôžete, lebo nemáte kde. Akým aktivitám sa venovať, aby dovolenka pri mori nebola len jeden veľký stereotyp?

Nuda na dovolenke? Je to vôbec možné?

Loptové hry

Ak cestujete s deťmi, musíte dopredu premýšľať, aký program im zabezpečíte. Niekedy je ťažké sa prispôsobiť aktivitám svojich detí, najmä vtedy, keď máte záujem ležať na deke pod slnečníkom a neriešiť nič iné, len sa opaľovať. Kúpte si na mieste, prípade si pribaľte k batožine loptu. S loptou sa nezabavia len vaše deti, ale aj vy. Vynikajúcou plážovou hrou je hlavne volejbal alebo beach ball.

Zábavné parky

Aké by to bolo dovolenkové stredisko, keby v blízkosti nebol žiaden zábavný park? Rôzne kolotoče vám vyplnia čas najmä v podvečerných hodinách, kedy sa vrátite z pláže a ešte máte dostatok energie stráviť čas zmysluplnejšie ako ležaním na posteli v hotelovej izbe. Či už pôjdete do Chorvátska, alebo zavítate do Turecka, zábavný park tam určite nájdete.

Nočné kúpanie

A na záver činnosť, ktorú by ste nemohli realizovať, ak so sebou beriete svoje ratolesti. Ak ste slobodní, prípadne nechávate deti so starými rodičmi, vychutnajte si aspoň raz za dovolenku nočné kúpanie. Zažijete scenériu ako z romantických filmov, len s tým rozdielom, že namiesto hlavných hrdinov budete vy ako partneri. Pri nočnom kúpaní si ale dávajte pozor, aby ste sa večer nepošmykli a nespadli na vonkajšej kamennej dlažbe. Potom by ste namiesto krásneho opáleného tela vystavovali na pláži modriny.

Pridaj komentár