Nová kolekcia módnej značky Donna Rosi na sezónu jeseň/zima 2015 sa nesie v znamení sivej, béžovej a burgundy farby + ROZHOVOR

353
Nová kolekcia módnej značky Donna Rosi na sezónu jeseň/zima 2015 sa nesie v znamení sivej, béžovej a burgundy farby + ROZHOVOR 1

Slovenský módny dom Donna Rosi uskutočnil koncom septembra módnu prehliadku v priestoroch Tulip House v Bratislave, na ktorej predviedol svoju najnovšiu kolekciu na sezónu jeseň/zima 2015. Nová kolekcia Donna Rosi sa niesla v podaní odtieňov šedej, béžovej, čiernej a klasickej čierno-bielej kombinácií. Z celej kolekcie žiarila predovšetkým červená, a to v podobe rubínovej, či burgundy farby. Hostia sa mohli tešiť z krásnych blúzočiek so zvieracími motívmi, ktorým neodolala určite žiadna prítomná dáma. Kolekcia bola opäť bohatá na obrovské zastúpenie nohavicových či sukňových kostýmov, šiat, ale aj krásnych elegantných kabátikov.

Nová kolekcia značky Donna Rosi sa nesie v znamení sivej, béžovej a burgundy farby

nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin1

Saška, čím sa nechala slovenská módna značka Donna Rosi inšpirovať túto sezónu?

Kolekciu couture pripravovala moja mama, aj keď tam bolo aj pár mojich modelov z pret-a-porter kolekcie, ktorú pravidelne pripravujeme do našich obchodov. U mňa je to takmer vždy rovnaké – inšpirácia prichádza odvšadiaľ, ale v zásade je to vždy o šťastí a náhode. Niekedy je dobrá idea a ide to akoby samo a niekedy sa človek natrápi, ale tentokrát to celkom vyšlo.

nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin2

V akom duchu sa niesla nová kolekcia Donna Rosi?

Couture línia pozostávala z odtieňov sivej, béžovej a burgundy farbe, no a ako vždy naša čiernobiela klasika. Tradične sme predviedli sériu úžasných vlnených kabátov s množstvom detailov, jemného zdobenia a ozdobného zapínania. Bohato boli zastúpené ako vždy biznis kostýmy a šaty na bežné nosenie, ako aj blúzky, na ktoré sme sa začali viacej orientovať. Čo sa týka strihov, stále sa držíme našej filozofie a teda, že žena má byť elegantná a ženská. Túto klasiku sa snažíme dopĺňať o práve spomínane jemné zdobenia, zaujímavé prestrihy a hlavne krásne materiály.

nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin3

V kolekcii prevládali prevažne farby čierna, sivá, biela a červená. Znamená to teda, že popri tmavých farbách má v našom šatníku na jeseň a zimu 2015 byť určite nejaký kúsok vo výraznej červenej?

Určite áno, akýkoľvek odtieň červenej – rubínová, burgundy, …

Akej farby by sa mali túto sezónu nosiť kabátiky? Máme sa držať klasiky alebo je možné farebne experimentovať?

Myslím si, že každý môže nosiť to, v čom sa dobre cíti. Darmo bude niečo šik a aktuálne pre túto sezónu, keď to nepasuje postave alebo povahe. Čiže skôr sa treba držať intuície a toho, v čom nám je prirodzene dobre, čo ale neznamená chodiť v pyžame.

nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin4

Aké materiály sú používané v najnovšej kolekcii Donna Rosi?

Snažíme sa používať čo najviac prírodných materiálov, teda vlnu a hodváb najčastejšie, ale používame aj viskózu. Naše materiály sú potlačené na polyester, nakoľko na Slovensku zatiaľ iná možnosť nie je.

Aké šperky je najvhodnejšia použiť ku krásnym a klasickým šatám Donna Rosi?

Rozhodne akékoľvek, lebo doplnky často urobia na akomkoľvek oblečení najväčší efekt, či už sú to šperky alebo šatka. My najviac pracujeme s perlou a kameňom.

nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin5

Čo je túto sezónu „must have“ kúsok od značky Donna Rosi?

Pre mňa osobne blúzka s potlačou zvieratiek, ktoré majú rôzne doplnky na sebe, ako okuliare, klobúk, šatku a pod. Dá sa nosiť k rifliam, ale aj k elegantným nohaviciam, tak ako sme to predviedli na módnej prehliadke.

Na najnovšej kampani si spolupracovala so známou slovenskou modelkou Silviou Križanovou. Ako sa vám spolupracovalo?

Veľmi dobre. So Silviou sa poznáme dlhšie – predvádzala pre nás viackrát na prehliadkach, fotili sme spolu prvýkrát a bola super, rovnako ako Bibi. Musím však povedať, že si vyberáme dievčatá, ktoré nám sedia povahou. Naše fotenia sú potom väčšinou veľmi rýchle a pohodové.

nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin5a

FOTO: Marianna Tomanová

Čím si sa nechala inšpirovať v prípade krásnych blúzočiek so zvieracím motívom?

Asi tým, že som zbadala fotku a vedela som, že to musíme dať na látku. A milujem zvieratá, rovnako ako mama …

Okrem toho Saška, že úspešne vedieš slovenskú fashion značku Donna Rosi si sa stala mamou. Ako dokážeš skĺbiť materstvo s prácou?

Všetko je o kompromisoch. Keďže sme obaja na voľnej nohe, vždy sa vieme dohodnúť, a myslím, že otec zastáva pri výchove rovnako dôležitú úlohu ako mama. Andrej veľmi pomáha a je výborný otec, takže môžem pracovať. A okrem toho pomáhajú obe babky, no a pracujem vždy keď malý zaspí. Určite to ide, všetko sa dá, keď sa chce. A je to o nastavení. Ja som optimista vo všetkom, takže stále si vravím, že Feďo má úžasnú povahu a dovolí nám všetko čo chceme.

Nová kolekcia módnej značky Donna Rosi na sezónu jeseň/zima 2015

nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin6 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin7 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin8 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin9 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin10 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin11 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin12 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin13 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin14 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin15nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin16 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin16a nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin16b nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin17 nova_kolekcia_slovenskej_modnej_znacky_donna_rosi_mmagazin18FOTO: Andrej Madro

[donnarosi.sk]

Pridaj komentár