Austrálska módna značka Ozlana predstavila na New York Fashion Weeku svoju očakávanú kolekciu s názvom Dream Still. Elegantný, drsný a pritom stále romantický look jednotlivých modelov vznikol v dnes žiadanom štýle, ktorý poznáme pod názvom „street couture“. Nová kolekcia vyzdvihla experimentálne textílie, exkluzívne látky a udržateľné remeselné techniky.

Nostalgický príbeh o krásnom detstve odohrávajúci sa priamo na prehliadkovom móle! Módna značka Ozlana predstavila svoju kolekciu Dream Still

Atmosféra na prehliadkovom móle bola pokojná. Prispeli k tomu prírodné dekorácie inštalované priamo na prehliadkovom móle, ktoré pozostávali zo sušených poľných kvetov, stepných tráv a jemnej kožušiny.

Práve z kožušiny boli vytvorené rekvizity znázorňujúce oblaky visiace vo vzduchu a osvetlené jemnými farebnými odtieňmi. Zvuk švitoriacich vtákov a projekcia pohyblivých vĺn a hviezd, vytvárali neopakovateľný zážitok približujúci skutočnú prírodnú scenériu v centre New Yorku.

Kolekcia Dream Still „rozpráva“ nostalgický príbeh. Je to príbeh ženy, ktorá si buduje svoj život v meste, spomínajúc na krásne detstvo a mladosť prežitú na vidieku v blízkom spojení s prírodou – sú to spomienky na všetko krásne, čo bolo.

Kolekcia je určená pre všetky sezóny, čím podvracia tradičný módny kalendár, na ktorý sme zvyknutí. Značka Ozlana prináša  svojmu publiku neopakovateľné a nové okamihy, ktoré sú kombináciou vysoko nositeľnej a praktickej módy s idealistickou a zasnenou atmosférou.

Dizajnérka Hannah Kim vytvorila neformálny a luxusný štýl, v ktorom môžeme pozorovať kombinácie ľahkých ženských saténových a šifónových šiat s koženými bomberami a farebnými kožušinovými vestami. Dream Still je dôkladne zostavená kolekcia, ľahko a pozvoľne plynúca farebnými cestami od krásnych ružových odtieňov, cez „baby blue“, béžovú, až po finálnu čiernu.

Jednotlivé outfity boli zámerné vrstvené, poukazujúc tak na kombinovateľnosť rôznych módnych kúskov. Za zmienku určite storí neprehliadnuteľný jahodový motív vyšívaný na dlhých pletených svetroch a kardigánoch, v kombinácii so šatami s čerešňovou potlačou, ktorý bol zvýraznený červenou kabelkou pre dosiahnutie nevinného a roztomilého vzhľadu. Ružové šaty s kvetovanou potlačou a s pozoruhodným lemovaním a skladaním dokonale vyzdvihli nefalšovanú a pravú ženskosť.

Lesk metalických ozdôb, z ktorých spomeňme neprehliadnuteľné výšivky, jemné visiace retiazky na okuliare, či strieborné podpätky, zvýraznil jemnú pastelovú paletu farieb. Zábavné módne doplnky spolu s mini kabelkami s kožušinou zdobenými  rukoväťami, dodávali jednotlivým outfitom mladistvý feeling a nádych estetiky typickej pre značku Ozlana.

Zaujímavé sú tiež biele tenisky s platformou v kombinácii s priehľadnými ponožkami a bledo ružové, kožušinou lemované papuče so zlatou prackou. Styling modeliek sa niesol v dievčenskom štýle, čo môžeme pozorovať napríklad na kvetinovom tetovaní na tvári, či vlasmi zapletenými do vysokých chvostov.

Vo veľkom finále v záverečnom defilé módnej prehliadky, bol každý model obohatený o športovú kožušinovú parku, ktorá sa pre značku Ozlana stáva typickou. Luxusné kožušinové kapucne v mnohých farebných odtieňoch dodávajú ich nositeľovi výraz individuálnej osobnosti. Tak príjemné, a tak očarujúce!

Snové romantické podtóny prechádzajú modernou, mladou a nositeľnou kolekciou, kde sa tradičné sezóny jar/leto a jeseň/zima vzájomne a jednoducho zlúčili.

Módna značka Ozlana je súčasťou platformy Global Fashion Collective, podporujúcej kreatívnych dizajnérov z celého sveta. Dizajnéri z Global Fashion Collective predvádzajú svoje kolekcie v rôznych svetových mestách s cieľom urýchliť globálny rozvoj mladých dizajnérov a zviditeľniť ich v medzinárodných médiách a otvoriť im nové trhy.

Prezentáciou svojich dizajnérov pred medzinárodnými médiami a kupujúcimi po celom svete, je platforma Global Fashion Collective rozšírením stále populárnejšieho Vancouver Fashion Weeku, ktorý dáva priestor zviditeľniť sa predovšetkým mladým talentovaným dizajnérom z celého sveta.

FOTO: Jonathan Lapada/Fashion Nomads

Pridaj komentár