Len nedávno priniesla značka Nike špeciálnu „plus-size“ kolekciu oblečenia. Neprešlo veľa času a Nike prichádzajú na trh s ešte špecifickejšou „Nike Pro Hijab“ kolekciou, ktorej rafinovane premyslený odevný sortiment je určený pre športovkyne moslimského vierovyznania. Jednotlivé kúsky kolekcie sú vyrobené z odolnej jednovrstvovej „Nike Pro Power“ sieťoviny v tmavých a neutrálnych farbách, ktorých očakávaná dostupnosť na trhu sa odhaduje na obdobie jar 2018.

NIKE zostavili športovú kolekciu ako nikdy predtým! Pre koho je určená?

Kolekcia je výsledkom ročnej práce, vrátane návrhu dizajnu, ktorý je výsledkom podrobných konzultácií s profesionálnymi športovcami a športovými osobnosťami, ktoré každodenne nosievajú tradičné moslimské oblečenie (hijab).

V skutočnosti je „Nike Pro Hijab“ v procese oveľa dlhšie ako len spomínaný rok. Prvé impulzy úzko súvisia s kultúrnym posunom v arabských krajinách a stále rastúcim počtom moslimských žien vo vrcholovom športe.

Odkaz tejto myšlienky sme mohli vidieť už aj na medzinárodnej scéne na letných OH v Londýne v roku 2012, kedy saudskoarabská atlétka Sarah Attar pretekala v behu na 800 m.

Ďalšou inšpiráciou tejto kolekcie je vzpieračka Spojených arabských emirátov, Amna Al Haddad, ktorá navštívila vývojové centrum Nike, aby pomohla s ľahkým a vzdušným riešením tradičného moslimského oblečenia pre športové účely.

Všetky produkty tejto športovej kolekcie sú navrhnuté tak, aby napomohli športovkyniam z celého sveta dosiahnuť čo najlepšie výkony.

Pridaj komentár