Troch samoľúbych frajerov čaká pekne brutálna lekcia správania. Bohatí milujúci oteckovia rodín sa ako každý rok, zídu uprostred púšte, aby posilnili svoje mužstvo a vybili si stres poriadnym lovom. Tentoraz však jeden z nich privezie na stretnutie svoju milenku, neuveriteľne sexi lolitku, o ktorú sa rýchlo začnú zaujímať aj ostatní. Veci sa vymknú kontrole a muži nechajú umierajúce dievča uprostred púšte. V pekle púšte sa však ponížená a znovuzrodená mladá žena vydáva na cestu pomsty …

Nikdy neberte milenku na pánsku jazdu! Zvlášť, keď sa chcete venovať lovu … Francúzsky thriller Pomsta sľubuje poriadnu dávku akcie!!!

Film Pomsta je niekedy označovaný ako čisto násilná fantázia, nepríjemná zábava, ktorá má prevrátiť žalúdok diváka. Po násilnej udalosti spáchanej na mladé dievča dôjde k obratu a z obete sa stáva lovec. S ťažkými zraneniami a fyzickej nevýhode, je hnaná pomstou a jej jedinými silnými zbraňami sú dôvtip a moment prekvapenia.

Hlavnou postavou je Jen, mladá lolitka, ktorá má pomer so ženatým milionárom. Aj napriek tomu, že o jeho manželstve vie, neprekáža jej to, keďže vzťah s pohľadným boháčom prináša množstvo výhod ako luxus, kokaín a plno vášne.

Spolu odchádzajú na víkendovú chatu, kde ich zhýralé plány naruší príchod boháčových dvoch kamarátov, ktorí spolu s nimi strávia večer pitím a tancovaním. Nasledujúce ráno jeden z mužov robí Jen návrhy za predpokladu, že jej včerajšie správanie bolo sexuálnym návrhom. Jen však odmietne.

Po násilnom čine, nenachádza ochranu ani u svojho milenca. Naopak ten, aby ju umlčal, zhodí ju z útesu. Následne sa strhne séria udalostí, ktorá je spoločná mnohým trilerom o znásilnení a pomste – útok viacerých útočníkov, prítomnosť smrti a znovunarodenie.

Jenin hnev sa stáva kompletným a komplexným. Hlboko žánrový film, ktorý sleduje prerod z plachého dievčaťa, ktoré je zatlačené do extrému, keď je vystavená násiliu nielen od muža ktorého mala rada, ale aj od jeho nevychovaných kamarátov na ženu túžiacu po krvavej pomste.

Film má napriek svojej drsnej forme znateľný aj sociálny presah a vyvoláva otázky, do akej miery sú ženy zodpovedné za svoje správanie a seba prezentáciu, a aké vážne následky môže mať prekročenie určitých hraníc.

Film bol uvedený na Medzinárodnom festivale v Toronte a ide o režisérsky debut Coraline Fargeat, ktorá k filmu napísala aj scenár.

Film Pomsta prináša do slovenských kín od 3.5.2018 distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár