Ak sa spýtate akéhokoľvek fanúšika komiksových filmov, na ktoré dva filmy sa najviac teší v tomto roku, odpoveď bude pravdepodobne jednohlasná: Venom a animák Spider-Man: Paralelné svety. Spoločnosti Sony Pictures je to jasné a preto prišla na najsledovanejšiu sci-fi a komiksovú konferenciu na svete –ComicCon v San Diegu, vyzbrojená kopou noviniek o oboch filmoch. Pred masy fanúšikov sa postavili tvorcovia a herci, medzi ktorými nechýbali Tom Hardy, Riz Ahmed, Jake Johnson či speváčka a herečka Hailee Steinfeld.

Nicolas Cage ako Spider-Man? Sony Pictures predstavilo na Comic Cone v San Dieguzaujímavé filmové novinky!!!

Najobľúbenejší anti-hrdina všetkých čias – komiksový Venom, sa dočká sólového filmu už v októbri 2018. Zahrá si ho skvelý Tom Hardy, ktorý na prezentácii filmu odhalil, prečo sa nechal na rolu nahovoriť. “Venom je najlepšia postava z komiksového sveta Marvel,” povedal herec. “No robím to najmä pre môjho syna, ktorý je obrovský fanúšik Venoma.

Chcel som natočiť film, ktorý by si užil.” Na prezentácii filmu sa zúčastnil aj režisér filmu Ruben Fleischer, ktorý povedal, že film bude zatiaľ najtemnejší zo všetkých filmov podľa marvelovských komiksov. Rovnako odhalil postavu záporáka, ktorého si zahrá anglický herec Riz Ahmed. Je ním geniálny vedec Carlton Drake, ktorého posadne symbiont Riot.

Ďalším hitom spoločnosti Sony je spomínaný animák Spider-Man: Paralelné svety, za ktorého scenárom a produkciou stojí kreatívne duo Phil Lord a Christopher Miller,známe prácou na filmoch LEGO príbeh, 22 Jump Street či Oblačno, miestami fašírky. Vo filme nakrúcanom revolučným spôsobom animácie sa stretne hneď niekoľko Spider-Manov naraz.

V príbehu nebude chýbať najznámejší pavúčí muž Peter Parker, ktorý však nebude hlavnou postavou príbehu. Tou bude tínedžer Miles Morales,známy z komiksovej série Ultimate Spider-Man. Na Comic-Cone tvorcovia predstavili aj ďalšie pavúčie “tvory” a ich hlasové obsadenie. Gwen Stacy, ktorá sa vo filme ukáže ako Spider-Gwen, bude dabovať herečka a speváčka Hailee Steinfeld (Skutočná guráž, The Edge of Seventeen), komik John Mulaney sa predstaví ako prasiatko Spider-Ham.

Najväčším prekvapením je však obsadenie detektíva Spider-Man Noir, ktorému hlas prepožičia sám Nicolas Cage. Hlasom záporáka Kingpina bude zas známy americký herec Liev Schreiber. Jeden z režisérov Peter Ramsay fanúšikom sľúbil, že “Spoznajú Spider-Mana tak, ako ho nikdy nevideli.”

Tom Hardy ako Venomsa do našich kín dostane už 4. októbra 2018 a animák Spider-Man: Paralelné svety 13. decembra 2018! Oba filmy nám prinesie distribučná spoločnosť Itafilm!

Pridaj komentár