To, že investovať do mladých talentov je jedným z najdôležitejších posolstiev pre budúce generácie, sme vám už priblížili v prvej časti rozhovorov tu. V modelingovej agentúre Exit Model Management si túto skutočnosť uvedomujú dvojnásobne. Dôkazom toho sú špeciálne tréningy, ktorými sa každá nádejná modelka na svojej ceste za úspechom zdokonaľuje a formuje si tak kariéru úspešnej modelky. Čo všetko nám o zákulisí týchto tréningov prezradila Bianka, Karolína, Michaela, Nicol, Ronnie, Val, Viktória či scoutka Daria Darvašiová tentokrát?

„New faces“ agentúry Exit Model Management absolvovali špeciálny „model trainig day“! Aké je zákulisie prípravy nádejných topmodeliek!!! II. časť

Aké tréningy ste už absolvovali a aké vás ešte najbližšie dni čakajú?

Daria Darvašiová: Tréningy sú rôznorodé a zamerané na množstvo tém. Dievčatá sa učia prehliadkovú chôdzu, rôzne štýly fotenia, ale máme tréningy zamerané aj na starostlivosť o seba, či profesionálne správanie. Veľký dôraz kladieme na to aby naše modelky poznali nielen svoje povinnosti, ale aj svoje práva. Samozrejmosťou je správne cvičiť a zdravo sa stravovať, aby si udržiavali skvelú postavu. Posledný tréning je zvyčajne najpríjemnejší a je to tréning varenia. Áno, modelky si varia samé a nám záleží na tom, aby nedržali hlúpe diéty, ale aby mali naozaj zdravý vyvážený životný štýl.

Vnímate po tomto dni prácu modelky ako náročnejšiu, alebo sa vám táto práca zdá po získaní mnohých cenných rád oveľa jednoduchšia ako pred tréningom?

Karolína B: Pred začiatkom tréningov som si neuvedomovala, koľko toho leží na pleciach modelky a ako veľmi kreatívna práca to je. Veľakrát výsledok práce záleží len na tom, ako sa na ňu modelka doma pripravila a či pózovanie skutočne prežíva tak, ako má. My budeme našťastie na takéto situácie pripravené, pretože každý týždeň niečo trénujeme a pracujeme na sebe.

Val M: Od prvého tréningu vnímam prácu modelky ako náročnú a som veľmi vďačná za všetky rady ktoré ma posúvajú vpred.

Viktória B: Práca modelky je z môjho pohľadu náročná, ale zaujímavá.

Bianka P: Rozhodne to nie je jednoduché, pretože všetky tie rady si treba zobrať k srdcu, zlepšovať sa a aplikovať v praxi.

Ronnie: Pred tréningom som nevedela čo ma čaká. Myslím si však, že mi to veľmi pomáha zlepšovať sa. Práca modelky je náročná, ale s touto prípravou je to oveľa ľahšie.

Nicol C: Práca modelky mi príde veľmi náročná aj po získaní skúsenosti a rád na tréningu.

Michaela U: Myslím si, že práca modelky je dosť náročná. Po získaní informácii o tejto práci a získaní mnohých cenných rád sa mi zdá jednoduchšia a hlavne veľmi zaujímavá.

Počas tréningu ste si mohli skúsiť niekoľko póz. V ktorých sa sami sebe najviac páčite a na ktorých pózach by ste chceli ešte viac popracovať?

Karolína B: Najviac sa mi páči byť otočená bokom a tvárou k objektívu, no celkovo som na svoje fotky prísna a máloktorá sa mi páči. Aj preto si myslím, že celkovo na sebe musím popracovať, lebo vždy je čo zdokonaliť.

Val M: Páčila sa mi každá póza, pretože som bola vo svojom živle. Ale určite sa dá viac popracovať na výrazoch tváre a práci s rukami.

Viktória B: Najviac sa mi páči, keď hýbem rukami a vytváram originálne pózy. Popracovať musím na náročnejších pózach a viac sa do nich vcítiť .

Bianka P: Najviac sa mi páčia pózy ktoré mám už dopredu natrénované a hodia sa mi, pretože ten tréning vidno na fotkách. Chcela by som popracovať na zložitejších pózach. Vždy je sa čo učiť.

Ronnie: Je veľmi ťažké, aby póza vyzerala prirodzene. Mne trochu robia problém ruky, na ktorých ešte musím popracovať.

Nicol C: Najlepšie sa cítim v pózach, ktoré sú mne blízke a prirodzené. Rada skúšam nové pózy, ale stále hľadám také, ktoré by mi sadli najlepšie.

Michaela U: Pri pózovaní sa ja osobne cítim najlepšie, keď sa môžem usmievať, byť uvoľnená a prirodzená. Určite by som chcela zlepšiť  výrazy tváre.

Máte obľúbenú svetovú alebo slovenskú modelku?

Karolína B: Dosť obdivujem dievčatá z Exitu a ich prácu. Myslím si, že by sa o nich malo na Slovensku hovoriť viac. Zo zahraničia ma upútala napríklad Sara Sampaio.

Val M: Nemám obľúbenú modelku, ale každá je niečím zaujímavá, výnimočná a unikátna.

Viktória B: Mám rada Kingu Rajzak pre jej zaujímavosť.

Bianka P: Kinga Rajzak a Barbara Palvin.

Ronnie: Jedna z mojim obľúbených modeliek je Candy Shepstone – je veľmi sympatická.

Nicol C: Tu som dlho rozmýšľala a neviem nájsť tú správnu odpoveď, lebo veľa modeliek mi je vzorom, či už zo Slovenska alebo zo sveta.

Michaela U: Mám obľúbenú modelku z exitu – Lenka B.

Aké sú vaše profesionálne ciele?

Karolína B: Priala by som si, aby som mohla vyraziť do sveta, fotiť pre tie najznámejšie fashion časopisy a predvádzať kvalitné módne značky.

Val M: Vypracovať sa až na vrchol svetovej módy.

Viktória B: Mojim cieľom je dostať sa do Paríža a New Yorku a pracovať pre celosvetové značky.

Bianka P: Dostať fotenia svetoznámych značiek ako napríklad Gucci, Prada či Versace.

Ronnie: Chcela by som sa stať profesionálnou modelkou. Zlepšiť si pózy a chôdzu.

Nicol C:

Rada by som precestovala celý svet a veľmi rada by som fotila pre známe časopisy a predvádzala v Paríži.

Michaela U: Môj cieľ je stať sa svetovou modelkou.

Daria Darvašiová: Snívate o modelingu a chcete si vyskúšať tréningy? Pošlite nám prihlášku: www.exitmm.sk/application a my vyberieme budúcu modelku, ktorá dostane jedinečnú príležitosť.

Pridaj komentár