„Buď stratím, alebo získam. Stred pre mňa neexistuje.“

Tridsať rokov pôsobenia Patrika „Rytmusa“ Vrbovského na hudobnej scéne rekapituluje nový hudobný dokumentárny film s názvom Tempos. Sám Patrik rozpráva neuveriteľný príbeh slovenských hip-hopových dejín, medzi ktorými nechýbajú rôzne zákulisné príbehy z jeho života.

Exkluzivitou filmu sú doteraz nezverejnené zábery, pri ktorých zatají dych i nezainteresovaný divák. Očakávaná snímka vznikla v produkcii spoločnosti RedBull v spolupráci s videoprodukčnou spoločnosťou Toxpro.

„Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen. Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť. Na pozadí jeho tvorby sa snažíme vyrozprávať objektívne slovenské rapové dejiny. Divák sa môže tešiť na moderný hudobný dokumentárny film,“ prezradil o filme Nazarij Kľujev, ktorý je jedným z režisérov filmu.

„Aj keď ma okolie málokedy pochopilo, tak som si vždy sebecky išiel za svojim cieľom. Boli to tri dlhé dekády kráčania proti prúdu. Jediné, čo som chcel, bolo uznanie. A rešpekt,“ hovorí Rytmus, ktorý je známy svojou nekompromisnosťou.

Traja režiséri Nazarij Kľujev, Roman Kelemen a Maxim Kľujev zobrazili vo filme vývoj jeho kariéry i osobnosti. Snímka tiež ukazuje, že Rytmusova cesta bola miestami mimoriadne tŕnistá.

Dokumentárny film Tempos prináša od 27. februára 2020 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár