Presne pred 20 rokmi zachvátil filmové plátna kultový veľkofilm film Titanic, príbeh o luxusnom zaoceánskom parníku. Skutočný príbeh o najväčšej lodi, ktorá sa svojej doby plavila po Atlantickom oceáne a jej strhujúcom potopení. Titanic symbolizoval v očiach ľudí luxus a prepych. Nikto ale nemohol tušiť, že stroskotá počas svojej panenskej plavby. Neskoro zbadaný ľadovec priniesol Titanicu záhubu. V noci zo 14. na 15. apríla roku 1912 klesol ku dnu a sním aj 1 500 pasažierov.

Neuveriteľné! Ako vyzerajú obľúbení herci z Titanicu po dvadsiatich rokoch?

                                                         Kate Winslet ako Rose DeWitt Bukater

Jedna z najväčších lodných katastrof a samotná loď snov sa tak stali inšpiráciou pre filmových režisérov. Takýto silný príbeh nenechal chladným a inšpiroval režiséra Jamesa Camerona k natočeniu filmu, ktorý zachytáva plavbu Titanicu od opustenia prístavu až po osudný večer. Na palube sa stretávame s mladou láskou medzi hlavnými postavami Jackom a Rose, ktorých stvárnili Leonardo DiCaprio a Kate Winslet.

Billy Zane ako Caledon Hockley – arogantný snúbenec Rose

Ústredný dej filmu je podľa knižnej predlohy Beatrice Wood. Zaujímavosťou je, že Titanic sa stal v tom čase najdrahším filmom v histórii kinematografie. Diváci si ho mohli prvýkrát pozrieť 19.decembra 1997. Film preslávili aj oscaroví herci a my sa dnes pozrieme ako vyzerajú po 20 rokoch. Vstúpte s nami opäť na palubu Titanicu.

David Warner – Spicer Lovejoy, Hockleyho asistent 

Frances Fisher – Rosina matka Ruth

Bill Paxton – Brock Lovett, lovec pokladov 

Bernard Hill v úlohe legendárneho kapitána Smitha

Victor Garber – inžinier Andrews

Jonathan Hyde – bohatý Bruce Ismay

Eric Braeden – John Jackob

Ioan Gruffudd – piaty dôstojník

Kathy Bates – Molly Brown

Leonardo DiCaprio – Jack Dawson 

Danny Nucci – Jackov spoločník

Pridaj komentár