Jeho hudba hrala v šatni českej hokejovej reprezentácie počas Zimných olympijských hier 1998 v Nagane, Karel Gott nechal pregravírovať svojho Zlatého slávika a daroval mu ho k 50. narodeninám, počas jeho vystúpenia sa bavia všetky vekové kategórie. Kráľ diskoték, Michal David, úspešne zvládol trojdňový maratón koncertov na Slovensku s názvom Mejdan roku 2018 Christmas Tour.

Ak ste tento hudobný sviatok nestihli, budete mať šancu dobre sa zabaviť a vytancovať na hity Michala Davida aj v aktuálnom roku. Český hitmaker totiž ohlásil nový termín vystúpenia na Slovensku a to 7. septembra 2019 na amfiteátri v Nitre.

Začiatkom 80. rokov nemohol v žiadnej dievčenskej izbe chýbať plagát speváka Michala Davida.

Už jeho prvý album patril k tým najpredávanejším, bodoval so skladbou Nenapovídej, do sŕdc sa zapísal aj vďaka skladbám k filmom Vítr v kapse či Diskopříběh I. a II. V polovici 90. rokov sa mohlo zdať, že popularita českého hitmakera Michala Davida je na ústupe.

Keď však v roku 1998 českí hokejisti prezradili, že práve jeho hudba znela pred každým zápasom v šatni, spevák a skladateľ sa s veľkou pompou vrátil na scénu.

„Český hokejový zväz ma oslovil, aby som pre chalanov napísal hymnu a dali mi na to tri dni. Keď som s nimi potom stál na Staromestskom námestí a spieval im po prvýkrát skladbu Správnej tým, tak sa veľmi rýchlo ‚chytili‘ a ku koncu sme už spievali spoločne,“ spomína M. David.

Po roku 2000 sa začal Michal David venovať aj novému žánru – muzikálom. Prvým bol hitový muzikál Kleopatra, v ktorom hviezdili Ilona Csáková, Bára Basiková a zrodila sa aj hviezda Moniky Absolonovej.

Okrem Kleopatry sa Michal David podpísal aj pod diela Traja mušketieri, Angelika, Kat Mydlář, Deti ráje, Andílci za školou, Mata Hari a Muž so železnou maskou. V súčasnosti Michal David dokončuje nový muzikál Kvítek mandragory z hitov Heleny Vondráčkovej. Premiéru má naplánovanú na marec 2019 v českom divadle Broadway.

Keď v roku 2010 vypredal Michal David O2 Arénu v Prahe, vzniklo z tohto vystúpenia 2 CD jeho najväčších hitov, medzi ktorými nechýbali skladby ako Colu, pijeme Colu, Největší z nálezů a strát, Discopříběh, Céčka, sbírá céčka a mnohé ďalšie, v ktorých si zaspievali aj jeho hostia.

Minulý rok zbierku CD z live vystúpení doplnil spevák opäť o 2 CD Michal David – Open Air. Live album je unikátnym záznamom jeho koncertu v Karlových Varoch, v ktorých ho sprevádzala skupina Kvatro.

Najväčšia party pre všetky vekové kategórie Mejdan roku 2018 Christmas tour zaznamenala koncom minulého roka na Slovensku taktiež veľký úspech.

FOTO (Mejdan roku 2016): Dodo Mikláš, Access Pro

Pridaj komentár