Obľúbený festival cestovateľských a outdoorových filmov Expedičná kamera čaká 9. ročník, v ktorom budete mať možnosť navštíviť exotické miesta sveta i nedostupné kúty našej vlastnej krajiny. V kinách CINEMAX sa podujatie uskutoční v utorok 13. marca 2018 o 18:00.

Neskrotná rieka aj múdrosť indiánov v programe festivalu EXPEDIČNÁ KAMERA 2018 na plátnach kín CINEMAX! Už tento mesiac!!!

Medzinárodný filmový festival Expedičná kamera je jedným z najväčších podujatí svojho druhu na Slovensku i v susednej Českej republike.

V tohtoročnom programe ponúka šesť dôkladne vybraných filmov, ktoré majú na svojom konte ocenenia z festivalov celého sveta, ale aj horúce domáce novinky. Nájdete si medzi nimi svojho favorita?

Po význame slova DugOut budú pátrať dvaja mladíci v hlbinách amazonskej džungle, aby sa vrátili nielen s odpoveďou, ale aj hromadou mozoľov a nenahraditeľných zážitkov.

V snímke Oči Boha budete sledovať kajakársku expedíciu do Kirgizska, s ktorou v závere nahliadnete do posvätných očí.

Poeticky ladený slovenský príbeh Teória šťastia je stretnutím dvoch generácií horských lezcov – odchádzajúca legenda Vás dojme, vychádzajúca športová hviezda inšpiruje.

 

Film Oddaný Vás na okamih prenesie pod hladinu nórskeho mora, do spoločnosti spievajúcich kosatiek. Českú kinematografiu bude zastupovať film Back to Heights, zameraný na osud úspešnej „slacklinerky“ (chodkyne po lane) a jej cestu po úraze naspäť do výšok.

Ďalšiu dávku adrenalínu zaistí snímka Nefritové vody, ktorá je viac ako len športovou reportážou z extrémneho novozélandského závodu v podaní dvoch odvážnych žien.

Viac informácií o filmoch a kompletný program festivalu nájdete na webstránke CINEMAX.

Lístky na premietanie si môžete zakúpiť na cine-max.sk, alebo v pokladniach kín CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prešov, Skalica, Trnava (MAX) a Žilina.

Program festivalu:

Želáme Vám maximálny cestovateľský zážitok!

Pridaj komentár