Z času na čas potrebuje každý z nás poriadny odpočinok! Len tak sa zabaliť do teplej deky a ľahnúť si do svojich voňavých vankúšikov a vyspať sa takzvane „doružova“. Aj napriek tomu, že túto potrebu má každý z nás, náš hektický život plný starostí a zdravotných problémov nám to nie vždy umožní. Ak ste už na dobrý spánok vyskúšali naozaj všetko od uspávaniek až po harmančekový čaj a nič nezaberalo, prichádza na pomoc veda! Nechajte sa inšpirovať 9 skvelými vedecky podloženými radami, ktoré vám pomôžu sa vysporiadať s únavou a nespavosťou. Tak sladké sny!

Nemôžete v noci zaspať? Tu je 9 vedeckých rád na dobrý spánok!

1. Ak máte problém zaspať, vynechajte pitie čaju a kávy aspoň 7 hodín predtým ako plánujete isť spať a zacvičte si každé ráno!

2. Ak vás mučí chrápanie, ľahnite si na vašu obľúbenú stranu s rukami pod hlavou. Vypláchnite si nos pre spaním fyziologickým roztokom a vyhnite sa alkoholu.

3. Ak vás páli záha, odkonzultujte tento problém s vašim lekárom. ľahnite si na ľavú stranu a hlavu uložte na veľký vyvýšený vankúš.

4. Ak vás bolí krk, vymeňte vankúše každý druhý rok za nové a preferujte tie, ktoré sú vyrobené z latexu.

5. Ak vás bolia ramená, ľahnite si na chrbát a v náručí držte vankúš.

6. Ak sa často budíte uprostred noci, nepite pred spaním žiaden alkohol a ubezpečte sa, že izbová teplota sa pohybuje od 20°C do 22°C.

7. Ak je pre vás ťažké vstať z postele, vstávajte každé ráno v rovnaký čas a to aj cez víkendy.

8. Ak máte kŕče a svalové kŕče, skúste bolestivé okolie rozmasírovať, zahriať a svaly ponaťahovať.

9. Ak vás bolí chrbát, vložte vankúš pod vaše stehná, ak spíte na bruchu a pod nohy ak spíte na chrbte.

Pridaj komentár