Náš zdravotný stav si začíname všímať až vtedy, keď nás zdravie prestane poslúchať. Všímame si čo si oblečieme na rande, aké veci si pobalíme na dovolenku, ale neuvedomujeme si, že sú oveľa dôležitejšie veci, ktorým sa treba venovať. Napríklad také zuby. Ak podceníme starostlivosť o ne už v mladom veku, v starobe sa nedoplatíme. Zuby máme len jedny a ak nechceme chodiť s protézou už v 35 rokoch, začnime sa o ne starať už dnes. Nebojte sa investovať peniaze do prípravkov ústnej hygieny – táto investícia nevyjde rozhodne navnivoč.

Nebojte sa investovať do ústnej hygieny!!! Aká investícia sa vám zaručene vyplatí?

Kvalitné bieliace pásiky

Ak chcete mať zuby žiarivo biele, potrebujete bieliace pásiky. Aj keď si kúpite kvalitné zubné pasty, ktoré vám majú vybieliť zuby, nič to nedokáže lepšie, ako kvalitné bieliace pásiky. Odporúčame vám nájsť si tie najkvalitnejšie, ktoré síce budú stáť o trošku viac, ale výsledok sa prejaví už po pár použitiach. Bieliace pásiky sa aplikujú pomerne jednoducho – dokážete to, aj keď ste ešte doteraz nemali s bieliacimi pásikmi skúsenosti. Nemusíte nikam chodiť, bielenie prebieha bezpečne doma. Výhodou bieliacich pásikov je najmä to, že si zuby neničíte nebezpečným peroxidom, ktorý zuby síce čistí, ale zároveň aj ničí.

Pozerajte recenzie

Vyberte si z veľmi širokej ponuky tie najlepšie bieliace pásiky. Pozerajte najmä recenzie, ktoré vám napovedia, s ktorými sú zákazníci spokojní a naopak, s ktorými spokojní nie sú. Dávajte pozor na bieliace pásiky – šmejdy, ktoré môžu vašim zubom uškodiť a skôr, či neskôr vás privedú k zubárovi.

Zápas ďasien, paradentóza

Viete, čo by vám hrozilo, keby že podceníte starostlivosť o svoje zuby a budete kupovať lacné prípravky na čistenie zubov? Vaše zuby sa začnú kaziť, ďasná sa vám začnú zapaľovať (gingivitída) a časom sa môže objaviť paradentóza, ktorá pomaly, ale isto ničí váš chrup. Používajte mäkké zubné kefky, nezabúdajte si kupovať medzizubné kefky, vyberajte si značkové zubné pasty s fluoridom a pravidelne používajte ústnu vodu. Nedopustite, aby vám zvyšky potravy ostávali v medzizubných priestoroch.

Pridaj komentár