Aj keď už máme letné mesiace za sebou a mnohé z nás rozmýšľajú, ako si pripraviť šatník na prechodné obdobie, nemusí to byť ani zďaleka tak náročná úloha. Mnohé letné kúsky sa totiž dajú vynosiť aj v jeseni a možno ich v šatníku aj naďalej ponechať. Viete, ktoré módne kúsky to sú?

Rozžiariť outfit nie je v najbližších mesiacoch voľbou, ale povinnosťou. Jednou z hlavných farieb, ktorá bude dominovať aj na jeseň, je jednoznačne farba hot pink – horúca ružová. Je výrazná, ženská a neprehliadnuteľná. Krásne sa kombinuje aj s inými výraznými farbami, ako napríklad so zelenou, červenou či žltou.

V jesenných mesiacoch sa odporúča staviť na výrazný kostým, s ktorým možno zabodovať aj v práci. Krásne sa dá totiž skombinovať s lodičkami a kabelkou, no pre vytvorenie „casual looku“ sa nič nepokazí ani teniskami. Na jeseň odporúčame využiť aj iné farby z letného šatníka a netreba sa báť ani marhuľovej či výraznej žltej. Všetky tieto farby dodajú outfitom ten správny farebný šmrnc a to pokojne aj v jednom outfite.

Kvetinové vzory, vzory citrusov a palmových listov, boli vždy záležitosťou hlavne letných šatníkov. Pri prechode z leta na jeseň ich však možno nosiť aj naďalej, len trochu v inom prevedení. Kvetinové a tropické vzory na bledom podklade, stačí jednoducho nahradiť vzormi na tmavom podklade.

Tak budú pôsobiť viac tlmene, no zároveň krásne vyniknú s farebnejšími doplnkami. Výhodou takýchto kúskov je, že sa dajú nosiť na viacero spôsobov, pôsobia romanticky a tajomne a zároveň v kombinácii s jemnejšími doplnkami aj veľmi moderne a štýlovo. Navyše sa hodia nielen do práce, ale i na voľnočasové aktivity či slávnostnejšie príležitosti.

Pri prechode z letných mesiacov na tie jesenné, nás ešte stále čakajú pekné a horúce dni. Tak ešte predtým, ako nám počasie pripomenie príchod chladnejších mesiacov, sa možno pokojne vyhrať aj s módnymi doplnkami. Ak patríte medzi milovníčky klobúkov a doteraz ste ich využívali iba na dovolenke, tento rok v sebe nájdite odvahu a pokojne ich kombinujte do každodenných outfitov, do práce alebo i na prechádzku. Rafinovane pôsobia najmä v kombinácii so šatami, ale vyniknú aj v kombinácii so zaujímavým kostýmom.

V kabelkovom svete zase nevládne jeden trend, ale je ich hneď niekoľko. Túto sezónu je to na vás, či pôjdete do extra veľkej alebo ultra mini tašky. Výrazný akcent na taške doplní aj originálne zvolená šatka, ktorá je dokonalým farebným doplnkom. Určite tiež neodkladajte ani biele tenisky. Výborne sa totiž hodia k sukni, džínsom, ale aj ku kostýmu.

FOTO: pinterest.com, Twinset, Björn Borg

Pridaj komentár