Najnovšia výstava talentovaného fotografa a filmára Dávida Mináča nadväzuje na jeho veľmi úspešnú a rozsiahle medializovanú vernisáž s názvom „Krása je dar od Boha“, ktorá sa uskutočnila minulý rok v Prahe a ktorá sa zároveň stala aj najnavštevovanejšou a najúspešnejšou výstavou v histórii galérie. Slávnostná vernisáž novej výstavy „Kráľovstvo žien“ sa uskutoční v utorok 16. mája o 18:00 v prestížnom Czech Photo Centre, v jednej z najvýznamnejších galérií v Prahe.

“Návrat v čase, je návrat ku kráse!” Prijmite pozvanie do Kráľovstva žien v podaní talentovaného umelca Dávida Mináča!

V rámci programu bude mať svetovú premiéru krátky hraný film Dávida Mináča s názvom “Pozvánka”. Okrem krásy vytvorenej talentovaným umelcom, bude prítomná aj krása v podaní úspešných českých a slovenských modeliek, ktoré okrem iného predstavia aj zaujímavé kúsky od módnej značky Guess.

Dávid Mináč zároveň predstaví aj svoju originálnu filmovú kompozíciu “In the Shine of Moonlight”, ktorú pri tejto príležitosti aj naživo predvedie. V rámci výstavy bude predstavená aj unikátna umelecká kolekcia malieb na fotografiu s názvom “Paradise”, ktorá vznikala v spolupráci s anglickou modelkou a herečkou Louise Cliffe.

„Fascinuje ma prirodzenosť ženy, keď sa cez fotografiu dostávam do jej vnútra a snažím sa zachytiť okamih, kedy je najženskejšia, najprovokatívnejšia a najzmyselnejšia a kedy sa stáva samotná podstata ženy najobnaženejšia. A aby som to dosiahol, musím sa vrátiť späť v čase a to minimálne do 50-tych a 60-tych rokov, kedy ženy oblečením, líčením a módnymi doplnkami okúzľovali svojou ženskosťou a krehkou krásou. Preto ma tiež priťahuje obdobie filmu 60. rokov a módna fotografia v retro štýle. Výstavu bude sprevádzať krátky hraný film “Čas”, v ktorom sa cez tri časové obdobia vraciam až do doby Francúzskej revolúcie. Žena je pre mňa základným hýbateľom všetkého. Bez ženy sa nedá dýchať, rozmýšľať a ani tvoriť. Dúfam že to tak precíti aj divák!”

V programe sa môžeme tešiť na krásnu Karolínu Chomistekovú (víťazka Miss Slovensko 2013 a súčasná riaditeľka Miss Slovensko), Soňu Štefkovú (slovenská modelka žijúca v Mexiku), Miriam Mattovú (víťazka prestížnej svetovej súťaže Miss Bikini Universe 2013), Denisu Vyšňovskú (víťazka  Miss Universe Slovensko 2015), herečku Barboru Žileckú, Silviu Juříkovú (modelka, herečka, moderátorka, speváčka) a Michaelu Karaková, ktorú objavil Paul Marciano (zakladateľ svetovej značky Guess, ktorý tiež objavil Claudiu Schiffer).

Michaela robí súčasnú kampaň pre módnu značku GUESS a z jej posledných úspechov môžeme spomenúť napr. obálku magazínu Grazia, ako i skutočnosť, že sa stala tvárou módneho podujatia Liverpool Fashion Fest, ktorý je najuznávanejším módnym eventom v Mexiku.

David Mináč (1991) vyštudoval University of Southampton v Británii, odbor filmu a psychológie. Natočil niekoľko ocenených filmov (Grand Prix – Wessex Films), venuje sa umeleckej fotografii, komponovaniu filmovej hudby, filmovej réžii, herectvu a podieľal sa na dvoch scenároch k celovečerným filmom.

Pridaj komentár