Prvky folklóru zažívajú v posledných rokoch vo svete módy veľký booom. Tradičné slovenské vzory, strihy či materiály možno zhliadnuť nielen na tých najsledovanejších prehliadkových mólach, ale i v ateliéroch mnohých slovenských návrhárov a módnych značiek. Jedna z nich je však úplne iná ako všetky ostatné.

Návrat k slovenským tradíciám!!! Mladá rodinná značka JANKIV SIBLINGS spája módu, umenie a predovšetkým jedno dôležité poslanie!!!

Karolína a Michal Jankiv sú nielen súrodencami, ale stoja pri sebe bok po boku aj vo svojej profesionálnej kariére. Svoj talent, šikovnosť a záľubu k tradíciám pretavili v spoločný cieľ a založili si rodinnú značku, ktorá aj napriek svojím len druhým narodeninám patrí medzi tie, ktoré nie sú ani zďaleka veľkou neznámou. Čím je značka JANKIV SIBLINGS tak výnimočná? Karolína a Michal sa vo svojej tvorbe zameriavajú a špecializujú na plissé, plisovanie, plisované odevy a odevy s prvkami plisé, ktoré sú Slovensku bližšie viac, ako by si mnohí mysleli. Veď práve plisované odevy boli a sú neoddeliteľnou súčasťou tradičného slovenského odievania sa a folklóru.

Práve tradíciu plisovaných odevov, ktoré boli kedysi „must have“ kúskom šatníka azda každej z našich starých mám, sa súrodenci z Prešova rozhodli oživiť skutočne výnimočným spôsobom. Opäť sprítomniť tento trend sa stal nielen ich prácou, koníčkom a záľubou, ale zároveň i veľkým poslaním.

V súrodeneckej spolupráci pretavila Karolína svoj veľký cit pre módu a vizualizáciu celkového modelu a preto sa s každodenným nasadením venuje umeleckej časti ako navrhovanie, kombinácia látok, výber vzorov plissé, konečnému stylingu a komunikácií so zákazníkmi. Michal sa venuje nielen samotnému plisovaniu, ale taktiež obchodnej časti, marketingu a reklame. Zároveň navrhuje a šije modely, ktoré si vyžadujú vysokú precíznosť. Každý návrh, výber látky, vzoru plissé a obchodné rozhodnutie riešia ale spoločne.

Hlavnou filozofiou značky je zachovať, obnoviť a inovovať jedinečnosť a unikátnosť ručného plisovania a dať mu novú podobu s modernými prvkami, a taktiež pretvoriť tradíciu plisovania krojových sukní do novej modernej podoby, aby sa tento prvok stal opäť súčasťou nášho bežného odievania sa ako voľakedy. Používať prvky plissé aj v inej tvorbe, ako ju na Slovensku prioritne poznáme, je preto pre súrodenecké duo nielen veľkou výzvou, ale zároveň aj veľkou zodpovednosťou.

Značka JANKIV SIBLINGS ako jediná na Slovensku disponuje vlastným vybavením na plisovanie a širokou škálou foriem. Službu plisovanie látok na zákazku ponúkajú aj pre verejnosť. Látky si plisujú sami vo svojom ateliéri a všetky ich produkty sú vyrobené na Slovensku.

Jedinečné zábery modelov v podaní značky JANKIV SIBLINGS, zachytil svojim objektívom talentovaný slovenský fotograf – Erik Koritko

Pridaj komentár