Vlasy človeka s dostatočnou zásobou kolagénu sú pružnejšie, pevnejšie, lesklejšie, vyživenejšie, majú väčší objem a rastú znateľne rýchlejšie. Rovnako majú menší sklon šedivieť, vypadávať a lámať sa.

Naše vlasy vedia, aké je ročné obdobie! Ako im dopriať to, čo im chýba?

S pribúdajúcim vekom sa kvalita vlasov a nechtov zhoršuje. Vlasy rednú, padajú, šedivejú, sú lámavejšie a slabšie. Nechty sa štiepia, lámu a sú slabé. Je to spôsobené úbytkom kolagénu – základnej stavebnej bielkoviny ľudského organizmu, ktorá v tele od 25 roku veku začína ubúdať a v 40. až 45. veku života sa už netvorí takmer vôbec. Proces úbytku kolagénu v tele je však možné napraviť.

Doplnením kolagénu vo vysokej kvalite a množstve, môžeme starnutiu predchádzať a zlepšiť si tak kvalitu života. Kolagén nie je v tele iba kvôli pekným vlasom a nechtom. Kolagén tvorí až 70 % bielkovín kože a nachádza sa aj v samotných vlasoch a nechtoch. Jeho pravidelným užívaním si preto môžeme zabezpečiť aj ich lepšiu kvalitu a pružnosť. Odborníci odporúčajú pravidelne užívať kolagén, aby vlasy nestratili svoju pružnosť, boli pevnejšie, odolnejšie a lesklejšie, a to práve v prechodnom období, akým je jeseň.

Výnimočný kolagén

Inca Collagen je na našom trhu skutočne výnimočný komplex bielkovín. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam výrazne ovplyvňuje bunkovú obnovu a regeneráciu kolagénových vlákien, priaznivo pôsobí na ľudský organizmus a zabezpečuje pokožke, vlasom i nechtom optimálny stupeň výživy.

Vďaka svojej stavbe, ktorá je najviac podobná ľudskému kolagénu, sa navyše ľahko vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Veľkým plusom je aj jeho 100 % morský pôvod, prvotriedna kvalita a vysoko koncentrované množstvo v dennej dávke (obsahuje až 3 000 mg čistého 100 % kolagénu v dennej dávke, čo je až 400-krát viac, než obsahuje priemerný kolagénový produkt na trhu). Inca Collagen je rybí a živý kolagén a v porovnaní s inými je výnimočný aj tým, že je trojzložkový! Obsahuje na rozdiel od mnohých bežných porovnateľných produktov na trhu tri druhy kolagénu – kolagén typu I, II aj III!

V sychravom jesennom počasí na nás číha nielen melancholická nálada, ale aj nedostatky krásy, na ktoré sa pozeráme každý deň v zrkadle. Kruhy pod očami a bledá pleť sú jedna vec, ale čo vlasy? To je hotové nešťastie v gumičke. Sú slabé, suché a bez lesku. Aby toho nebolo málo, je ich plná kefa, sú polámané a rozštiepené končeky im na kráse rozhodne nepridávajú. Nemusíme však prepadať panike – pomôže jedna zázračná bielkovina.

Vlasy vedia, aké je ročné obdobie

Určite ste postrehli, že v jari a na jeseň nám v porovnaní s ostatnými mesiacmi v roku vlasy vypadávajú vo väčšom množstve. Je to naozaj tak. Na vypadávanie vlasov má vplyv ročné obdobie, ale aj hormonálne zmeny. Ak máte po 25. roku života, môže to byť navyše jasný príznak, že vám v tele chýba kolagén. Našťastie, vieme si ho jednoducho doplniť a naše vlasy sa nám čoskoro vrátia v plnej kráse. Budú pevnejšie, pružnejšie a lesklejšie. Môžeme tiež dokonca postrehnúť aj ich rýchlejší rast.

Doprajme vlasom to, čo im chýba

O vlasy sa v studenom počasí treba postarať nielen zvonku kvalitnými vlasovými prípravkami. Potrebujú posilniť najmä vnútornou výživou. Kolagén je najdôležitejšia stavebná bielkovina v našom tele. Ak budeme preháňať, môžeme ho považovať za hotový elixír krásy a zdravia. Úbytok kolagénu má priamy negatívny vplyv na kvalitu vlasov, nechtov a pokožky.

Jeho tvorbu podporujú niektoré druhy potravín, ako napríklad losos, avokádo, orechy, červené a tmavozelené ovocie a zelenina. Ďalšou možnosťou je siahnuť po výživových doplnkoch. Kolagén však treba dodať telu v tej správnej a prirodzenej forme, aby si s ním vedelo poradiť. Potom už pomôže presne tam, kde ho treba.

Ako si vybrať ten správny kolagén?

Aby kolagén naozaj pomáhal, mal by mať niekoľko vlastností. Nie je totiž kolagén ako kolagén. Dôležitá je totiž jeho bio-aktivita. Znamená to, že kolagén je živý a telo ho dokáže spracovať tak, ako by si ho vyrobilo samo. Ďalej by sme si mali dať pozor na jeho pôvod. Výborné účinky má hydrolyzovaný kolagén z morských rýb. V neposlednom rade je kľúčové jeho zloženie. Pokiaľ chceme telu dodať naozaj čistý kolagén bez prísad, malo by nás zaujímať, koľko kolagénu nájdeme v jednej dávke.

Všetky tieto vlastnosti spĺňa Inca Collagen – 100 % čistý morský kolagén bez prísad. Jeho užívanie je úplne jednoduché. Nepotrebujeme žiadne odmerky. Dennú dávku vo výške až 3000 mg kolagénu totiž nájdeme presne odmeranú v jednom vrecúšku. Prášok si jednoducho rozpustíme vo vode, džúse alebo inom nápoji, a vypijeme. Pri jeho pravidelnom užívaní sa výsledky v podobe krásnej pleti, vlasov a nechtov dostavia skôr, ako by ste čakali! Vďaka Inca Collagenu získajú naše vlasy silu, aby prežili aj toto chladné obdobie.

Podporte účinky kolagénu správnou starostlivosťou. Čo robiť pre krásne a zdravé vlasy?

Začnime ich úpravou. Podľa mnohých odborníkov by sme nemali naše vlasy vystavovať extrémnemu teplu, no na druhej strane by sme nemali vlasy a pokožku hlavy nechávať príliš dlho mokré, pretože voda značne vysúša a vlasy tak strácajú potrebnú hydratáciu. Základom je preto nájsť zlatú strednú cestu, pri ktorej stačí zvoliť nižší stupeň na sušiči vlasov a obetovať čas ich dlhšiemu sušeniu.

Prémiový trojzložkový kolagén

Ako sme vám naznačili v úvode, tak počas starnutia dochádza k pretrhnutiu vlasov, a to vďaka zníženej produkcii kolagénu v tele. Preto je kolagén kľúčovým komponentom nového rastu vlasov a ich kvality. Mohli by sme povedať, že doplnkový kolagén je vlasovým hriadeľom, ktorý zabezpečuje ich rast, zlepšuje kvalitu a znižuje ich poškodenie.

A prečo práve prémiový trojzložkový kolagén? Preto, lebo jeho účinky sú naozaj široké. Pôsobí nielen na krásu vlasov a nechtov, ale prispieva tiež k spevňovaniu pokožky, takže hneď množstvo účinkov len v takom „obyčajnom“ doplnku.

Bioaktívny (živý) kolagén

Ako doplniť nášmu telu to, čo mu chýba? Najlepšie je siahnuť po kolagéne vo forme doplnkov. Na trhu ich nájdeme množstvo – od tabletiek cez želatínové kocky, až po práškovú formu. Každá má svoje výhody, ale bohužiaľ, aj nevýhody. Avšak najlepšou voľbou je bioaktívny kolagén, ako napríklad Inca Collagen, ktorý  sa najviac podobá tomu, ktorý si telo vytvára samo, preto sa najlepšie vstrebáva, čím sú jeho účinky pozoruhodnejšie.

Účinky kolagénu na korunu krásy

Výskumom bolo preukázané, že kolagén podporuje a zvyšuje tvorbu bielkovín vo vlasoch, čím zabraňuje ich vypadávaniu, podporuje ich rast a dokonca znižuje výskyt sivých vlasov tým, že podporuje vlasové folikuly, kde sa vytvára ich pigment. No nie je to naozaj skvelé?

A to nie je všetko! Kolagénové doplnky ako je Inca Collagen, ktorý v jednej dávke obsahuje až 3 000 miligramov hydrolyzovaného kolagénu z morských rýb, sú účinné aj pri liečbe suchých a krehkých vlasov, pretože zvyšujú hladinu vlhkosti vo vlasoch.

Pridaj komentár