Vzduch začína byť chladnejší a suchší, lístie padá a zmena šatníka nie je jedinou vecou, na ktorú by sme sa mali počas prechodu z leta do jesene pripraviť. Jeseň je pre mnohých obľúbeným obdobím roka, no keďže prináša chladnejšie teploty, treba jej prispôsobiť aj svoju kozmetickú rutinu. So zmenou počasia, klesá aj hladina vlhkosti vzduchu, čo môže mať za následok náchylnejšiu pokožku na suchosť, sčervenanie, svrbenie a keď sa k tomu pridá vietor, problém s bariérovou funkciou pokožky je na svete.

A či už ste skúseným profesionálom alebo so starostlivosťou o pleť ešte len začínate, máme pre vás zopár tipov, prečo a ako aktualizovať svoju jesennú kozmetickú rutinu.

Zvýšte svoju hydratáciu

Keď prechádzame z leta do jesene, naša pokožka je zvyčajne prvá, ktorá na to dopláca. Naša prirodzená kožná bariéra sa stenčuje a pleť sa tak stáva citlivejšou, suchá pokožka suchšou a šupinatejšou a mastná pokožka mastnejšou, keďže je kvôli drsnému suchému vzduchu nútená produkovať väčšie množstvo mazu.

Hydroesencia Zuna

Nebojme sa vrstviť produkty, presne tak, ako vrstvíme v tomto období naše oblečenie. Aplikácia prvej vrstvy v podobe hyalurónového séra predstavuje tú najlepšiu voľbu pred únikom vlhkosti z pokožky.

Nočný krém Zuna s retinolom

Použitie denného hydratačného krému s obsahom ceramidov a hustejšieho výživného nočného krému môže predstavovať ideálny základ starostlivosti o pleť počas jesene, a to pre všetky typy pleti. Ceramidy a lipidy predstavujú podporný systém pre zdravú kožnú bariéru, zabraňujú strate vlhkosti a uzamykajú vlhkosť v pokožke.

Denný krém Zuna

Rovnako ako pokožka, aj pery môžu byť počas jesene suché a poškodené. Oplatí sa preto siahnuť po balzame na pery, ktorý obsahuje prírodné vosky a oleje na ochranu, výživu a opravu poškodených pier.

Pleťová probiotická hmla Zuna

Čistite a exfoliujte opatrne

Používanie vhodného čistiaceho prostriedku je kľúčové. Platí, že ak je naša pokožka po umytí napnutá, je pravdepodobné, že čistiaci prostriedok, ktorý používame, narušil našu kožnú bariéru. Siahajme preto radšej po čistiacom produkte, ktorý pokožku vyčistí bez toho, aby ju zbavil prirodzených lipidov a vlhkosti. Najlepšiu voľbu predstavuje výmena penivého čistiaceho prostriedku za produkt na báze oleja, krému alebo balzamu, ktorý pokožku nielen dôkladne vyčistí, ale taktiež vyživí a zbaví zápalu.

Po lete môžeme mať pocit, že je naša pokožka mdlá a láka nás možnosť častejšie pleť exfoliovať. Nadmerná exfoliácia na jeseň môže viesť k suchosti a citlivosti, a preto odporúčame znížiť frekvenciu používania exfoliantu alebo pokožku exfoliovať iba jemnými kyselinami či enzýmami.

Urobme si z ošetrovania pleti malý rituál

Nechajme svoju jesennú starostlivosť o pleť stať sa malým rituálom. Používajme produkty s príjemnými vôňami, prinášajúcimi radosť a pohodu. Po umytí tváre si doprajme jemnú masáž, ktorá stimuluje krvný obeh a dodáva pleti žiarivý vzhľad. Nezabudnime na pleťovú masku, ktorá podporí hydratáciu, detoxikáciu a sviežosť. S láskou venovanou sebe dokážeme udržiavať svoju pleť zdravú a krásnu, a to aj v období náročnom na zmenu ročného obdobia alebo počasia.

Čistiaci olej Zuna

FOTO: zunacosmetics.sk

Pridaj komentár