Námornícky štýl alebo štýl Marina, je populárny každé leto a inak tomu nie je ani tento rok. Inšpirujte sa a osviežte svoj šatník trendy prúžkami, námorníckymi vzormi a nadčasovou kombináciou bielej, modrej a červenej!

Námornícky štýl je „in“ každé leto!!! Inšpirujte sa nadčasovou kombináciou bielej, modrej a červenej aj vy!

Námornícke vzory

K námorníckemu štýlu patria neodmysliteľne prúžky. Sú veľmi ľahko kombinovateľné s ďalšími módnymi prvkami. Modrobiele pruhy v kombinácii s červenou pripomínajú navyše aj veľmi obľúbený retro pin up štýl, ktorý je nesmierne ženský a vďaka aj spomínaným kontrastným odtieňom aj neprehliadnuteľný. K námorníckemu štýlu patria okrem prúžkov aj rôzne potlače spojené s touto tematikou. Veľmi obľúbené sú aj kotvy, plachetnice, námornícke uzlíky či dokonca bodky.

Kombinácia na voľný čas

Výhodou pruhovaného oblečenia je, že sa hodí naozaj všetkým. Pruhované kúsky sú univerzálne a vyzerajú skvelo nielen na dovolenke, ale i na vychádzke mesta či do práce.

Klasickým modelom, ktorý by vám rozhodne v letnom šatníku nemal chýbať, je obyčajné pruhované tričko, ktoré je ľahko kombinovateľné a ľahko využiteľné. Noste ho s modrými džínsami alebo s cigaretovými nohavicami. K outfitu si obujte biele tenisky, prípadne ležérne slip-ony či mokasíny a jednoduchý voľnočasový styling je na svete.

Kombinácia do práce

Ideálnou voľbou sú jednoduché puzdrové šaty, ktoré doladíte s doplnkami v podobných farbách alebo naopak, siahnete po výraznej červenej. Ďalšou variantnou, ako dostať námornícky štýl do vášho office šatníka, je zaobstarať si pruhovanú sukňu alebo nohavice. K nim si potom môžete zvoliť už jednoduchší vršok v podobe jednofarebnej blúzky či tielka. Na nohy si obujte sandále alebo topánky na opätku, ktoré umocnia váš elegantný a ženský look.

FOTO: cellbes.sk, Pietro Filipi, Twinset

Pridaj komentár