Všetci to určite poznáme … je to in, je to out. Toto oblečenie už vyšlo z módy, toto je nadčasové a tamtie šaty určite do módneho priemyslu zase prídu. Ľudia, ktorí sa zaujímajú o módu, tieto módne trendy radi sledujú a nechávajú sa inšpirovať. Sú tu ale ľudia, ktorí sa o módu a to, čo majú práve oblečené, až tak nezaujímajú. Dnes Vám prinášame 16 módnych ikon a ich šaty, ktoré pozná určite každý z nás. Je jedno, či čítate módne časopisy, či módou žijete alebo nie. Určite si poviete: „Tak toto už som niekde videl!“ A áno, správne! Tieto nestarnúce bohyne nebudú nikdy out!

Najznámejšie módne ikony všetkých čias! Nájdete tam aj vy tú svoju? I. časť

1 Marilyn Monroe (The Seven Year Itch, 1955)

Hovorí sa, že život je zmena. To isté určite platí aj o móde. Neustále sa mení a prichádza s novými trendmi. Ako už sme spomínali, niečo, čo je teraz out môže byť o pár mesiacov zase in. Niektoré štýly, či kusy odevov ale z módy nikdy nezmiznú. Sú také univerzálne, praktické a elegantné, že z nej jednoducho nemôžu vyjsť! Prinášame vám prehľad nezabudnuteľných šiat, ktoré formovali módu v posledných desaťročiach. Poznáte niektoré z nich? Ktorá z nás by ich nechcela mať sa sebe?

2. Julia Roberts (Pretty Woman, 1990)

Film Pretty Woman videla už nejedna z nás. Oči nie jednej faninky tohto filmu však neboli prilepené na televízne obrazovky len kvôli Edwardovi Lewisovi. Množstvo žien určite očarila aj Julia Roberts, ktorá si zahrala jednu z hlavných postáv, Vivian Wardovú. Počas filmu sa jej postava transformuje a v jednej scéne sa objaví ako Popoluška na bále v krásnych večerných šatách, ktoré boli doplnené o biele rukavice.

3. Angelina Jolie

Angelina Jolie má jedinečný osobný štýl  a krásu, ktorú jej závidí určite každá  žena. Na každom červenom koberci vyzerá jednoducho úžasne. Avšak, žiaden z jej outfitov neohromil tak, ako tieto dlhé čierne šaty. Čo dodať, stále sú nesmrteľné.

4. Audrey Hepburn  (Sabrina,1954)

Andrey Hepburn v úlohe Sabriny chytila za srdce nie jedného muža. Svojimi úžasnými bielymi plesovými šatami, však zabodovala aj u žien.

5. Grace Kelly (To Catch a Thief, 1955)

Fanúšikovia obdivovali jej pôvab a šarm. Tieto nádherné padavé šaty bez ramienok nosila práve budúca princezná Monaka.

6. Audrey Hepburn (Breakfast at Tiffany’s, 1961)

Tieto krásne čierne šaty bez rukávov na postave Andrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho pozná asi každá z nás. Po tom, čo mal film svetovú premiéru, sa stali ikonickým prvkom módy. Herečka sama o sebe predstavuje stelesnenie elegancie a pôvabu.

7. Popoluška (Popoluška, 1950)

Popoluškine plesové šaty patria medzi najznámejšie šaty v histórii Disney rozprávok. Sú elegantným a perfektným outfitom pre princeznú! Myslíme, že tieto šaty by sme chceli mať na sebe nie len my, ale aj každá Barbie.

8. Catherine Deneuve (The Umbrellas of Cherbourg, 1964)

The Umbrellas of Cherbourg je film, ktorý bol natočený v roku 1964. Tento film pomohol Cathrine Deneuve dosiahnuť vytúženú slávu v Hollywoode. Vzhľadom na jej dokonalý štýl, eleganciu a milú povahu herečky, sa stala ikonou pre množstvo žien na svete.

9. Elizabeth Taylor (Cleopatra, 1963)

Elizabeth Taylor mala v úlohe Kleopatry na sebe tieto skvostné šaty. Avšak, bolo pre nás ťažké vybrať jedny zo všetkých šiat, ktoré mala herečka v tomto filme na sebe. Vo všetkých pôsobila priam kráľovsky a krásne, no tieto majú niečo do seba. Určite by boli hodné aj samotnej Kleopatry.

10. Marilyn Monroe

Keď Marilyn Monroe spievala pieseň „Happy Birthday“ pre Johna F. Kennedyho, mala na sebe luxusné večerné šaty, vyšívané kamienkami. Práve tieto šaty sa stali vzorom pre všetky moderné „transparentné outfity“.

11. Vivien Leigh (Gone with the Wind, 1939)

Scarlett O’Hara vyzerala v tomto filme na narodeninovej oslave Melanie jednoducho dokonale. Mala vtedy na sebe elegantné purpurové šaty.

12. Twiggy

Všetky známe modelky poznajú Twiigy, ktorá patrí medzi tých ľudí, ktorý pomohli definovať obraz samotnej éry. Jej flitrované šaty sa stali módnym trendom miliónov žien na celom svete.

13. Faye Dunaway (The Thomas Crown Affair, 1968)

Faye Dunaway dodala filmu vďaka svojim jemným šatám určite veľa kúzla.

14. Alžbeta Bavorská (Sisi)

Cisárovná Alžbeta bavorská bola uznávaná žena a to nie len pre svoj vzhľad, ale aj dokonalý vkus pre oblečenie. Stala sa nielen módnou ikonou, ale aj stelesnením láskavosti a veľkorysosti.

15. Jennifer Grey (Dirty Dancing, 1987)

Túto scénu z filmu Hriešny tanec si pamätá každý. Johnny a Baby tu spolu tancujú na záver filmu. Veľa úspechu zožal hriešny tanec aj vďaka šatám, ktoré mala v scéne herečka na sebe. Tieto šaty okúzľujú divákov dodnes.

16. Michelle Pfeiffer (Scarface, 1983)

Tento provokatívny film bol chválený nielen kritikmi, ale aj filmovými fanúšikmi. Diváci si nemôžu pomôcť – dych im vždy vyrazí nádherná Michelle Pleiffer v luxusných šatách.

Pridaj komentár