Film vizionára Edgara Wrighta nekompromisne mieša žánre a kritici ho označujú za jeden z najzaujímavejších snímkov v histórii modernej kinematografie. Ako to dopadne, keď sa fanúšik posadnutý filmami dostane k ich tvorbe? Odpoveďou je britský režisér a scenárista Edgar Wright. Filmový maniak kinematografiu zbožňuje a všetky inšpirácie hravo a originálne spája vo vlastných snímkach. Jeho energetické žánrové fúzie ako Hot Fuzz, Súmrak mŕtvych či Scott Pilgrim proti celému svetu, majú po svete milióny fanúšikov. Zdá sa, že celá Wrightova tvorba smerovala práve k jeho poslednému kúsku.

Najštýlovejšia naháňačka posledných rokov!!! Baby Driver prichádza do našich kín!

Z filmového mixu benzínu a hudby menom Baby Driver sú kritici a diváci bez seba a vymysleli mu už aj nový žáner. Akčný krimi muzikál poháňa 30 dôsledne vybratých trackov – od Becka cez Simona a Garfunkela až po Queen. Vo filme sa však nespieva a netancuje, preto podľa jeho tvorcov nejde o typický muzikál.

Baby Driver je príbehom hudbou posadnutého mladíka menom Baby, ktorý robí šoféra bankovým lupičom. Keď sa zamiluje do čašníčky Debory, chce dať zbohom kriminálnej minulosti a začať nový život so ženou svojich snov. Jeho šéf Doc sa však najlepšieho únikového šoféra tak ľahko nevzdá …

Film mal v Spojených štátoch premiéru už pred mesiacom a kritici spolu s divákmi sú z neho viac než nadšení. Richard Roeper, Chicago Sun-Times: „Funguje to. Všetko. Hudba, herecké výkony, zvraty v deji aj číra energia a sila filmu.”

Terri White z magazínu Empire vyzdvihuje prácu filmu so žánrami: „Inšpirujúci filmársky kúsok Edgara Wrighta je muzikálom cez pohľad akčného thrilleru. Je vtipný a nekonečne originálny – tento rok podobný film neuvidíte. ”Peter Travers, Rolling Stone: „Tomuto hovorím letný film. Baby Driver má všetko: napätie, humor, sex, nonstop akciu a neskutočný soundtrack.”

Režisér Edgar Wright (vľavo) a Ansel Elgort

Za všetko hovoria aj hodnotenia filmových portálov – ručička tachometra na Rotten Tomatoes momentálne stojí na skvelých 94 percentách, na webe Metacritic má film 86 bodov zo 100 a na imdb.com 8,2 z 10.

Wright do Baby Drivera obsadil exkluzívnu skupinu hereckých talentov. Samotného Babyho v podaní Ansela Elgorta (Divergencia, Papierové mestá) dopĺňajú nežná Lily James (Downtown Abbey, Vojna a Mier), pragmatický Kevin Spacey (House of Cards), šialený Jamie Foxx (Divoký Django) a párik zaľúbencov Jon Hamm (Mad Men) a Eiza González (seriál Od súmraku do úsvitu). Malú rolu si vo filme strihol zahrať aj basgitarista legendárnych Red Hot Chilli Peppers, Flea.

Akčnú krimikomédiu Baby Driver môžete vidieť v našich kinách už od dnes, od 27. júla 2017. Na vaše plátna ju prináša spoločnosť Itafilm.

Pridaj komentár