Španielska sála Pražského hradu bude v stredu 30. augusta od 20.30 hod. hostiť 24 finalistiek a finalistov súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 pre Českú a Slovenskú republiku. Súťaž Elite Model Look je najprestížnejšou modelingovou súťažou na svete, do ktorej sa každý rok prihlásia státisíce záujemcov z takmer 40 krajín.

Najprestížnejšia modelingová súťaž na svete prichádza do Španielskej sály Pražského hradu! Aké bude finále Elite Model Look 2017?

Ambasádorky projektu Schwarzkopf Elite Model Look – Zuzana Stráská a Michaela Kocianová a víťazi roku 2016

Fashion partnerom finálového večera je už tradične spoločnosť Luxury Brand Management. Tá má vo svojom portfóliu viac než 35 luxusných značiek v čele so značkami Bottega Veneta, Saint Laurent, Valentino, Givenchy, Alexander McQueen a mnoho ďalších,  pričom tieto svoje butiky prevádzkuje na prednom pražskom nákupnom bulváre – Pařížské ulici.

I tento rok sa v rámci exkluzívnej prehliadky predstavia topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, ako napríklad ambasádorky projektu Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2017 Michaela Kocianová a Zuzana Stráská, víťazka svetového finále Elite Model Look 2013 Eva Klímková, české a slovenské topmodelky Daniela Kociánová, Denisa Dvořáková, Adriana Čerňanová, Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a víťazka svetového finále Elite Model Look 2016 Jana Tvrdíková.

O budúcich modelkách bude rozhodovať porota zložená z odborníkov v oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. V porote zasadne riaditeľka scoutingu Elite World Iris Minier, či riaditeľ súťaže Sáša Jány, ktorý k súťaži povedal: „Teším sa z obrovského záujmu o castingy a súťaž Schwarzkopf Elite Model Look. Som rád, že za nás hovorí nie len víťazstvo na svetovom finále, ale i desiatky úspešných kariér realizovaných za posledných pár rokov. I tento ročník je jeden z najsilnejších za posledné desaťročie.“

Čestnou predsedníčkou poroty 26. ročníka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR sa stala česká topmodelka Linda Vojtová, ktorá povedala: „Výhra v súťaži Elite Model Look v roku 2000 zásadne zmenila vývoj mojej kariéry a výrazne mi pomohla dostať sa vo svete módy na vrchol. Preto som veľmi rada, že môžem zastúpiť úlohu predsedníčky poroty a tým podporiť novú a talentovanú generáciu tvárí z našich krajín.“

Agentúra Elite sa i tento rok spojila s úspešnou značkou vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, ktorá sa stala hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Vlasová kozmetika Schwarzkopf sa tak po dlhodobej úzkej spolupráci so svetovo známymi celebritami, vrátane topmodeliek ako napr. Claudia Schiffer či Heidi Klum, stala súčasťou jedinečného projektu objavujúceho budúce hviezdy modelingového priemyslu.

„Súčasťou úspechu značky Schwarzkopf je spojenie s osobnosťami svetového modelingu. Preto je pre nás spolupráca s najprestížnejšou modelingovou súťažou v Čechách a na Slovensku jasnou voľbou. Pevne verím, že i tento rok dopomôže k objaveniu ďalších tvárí predurčených pre budúci celosvetový úspech tak, ako ho poznáme z minulých rokov“, hovorí k projektovému partnerstvu Aleš Malenka, riaditeľ divízie kozmetiky spoločnosti Henkel ČR a SR.

Pravidelným partnerom súťaže je značka Rowenta, ktorá v spolupráci s agentúrou Elite vyvíja produkty pre vlasovú starostlivosť rady Rowenta for Elite Model Look.
Do projektu sa opäť zapojila a o biele zuby finalistov sa stará talianska bieliaca zubná kozmetika BlanX. Oficiálnou dekoratívnou kozmetikou finalistiek sa stala i pre tento rok značka ARTDECO. Ďalším partnerom je lifestylový magazín Feminity.

V priebehu marca a apríla sa uskutočnilo v obchodných centrách po celej Českej a Slovenskej republike celkom 25 castingov, ktoré prilákali pozornosť veľkého množstva mladých žien a mužov. Sústredenie pred samotným finále prebehne od 25. augusta v pražskom hoteli Ambassador – Zlatá Husa, kde budú zároveň finalistky a finalisti ubytovaní. Po slávnostnom finále sa hostia presunú na afterpárty do Art Restaurant Mánes spoločnosti Mánes Group.

„Som potešený, že finále Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR sa opäť koná v nádhernej Španielskej sále Pražského hradu. Dúfam, že mladí ľudia, ktorí na finále dostanú šancu vstúpiť do vrcholového modelingu, vytvoria v nádherných kolekciách krásny večer plný módy a hudby“, dodáva Sáša Jány, riaditeľ súťaže.

Barbora Podzimková pre Chanel

Kristian Černík a Aneta Měšťanová

FOTO: Schwarzkopf Elite Model Look

Pridaj komentár