Quentin Tarantino, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt. Trojica, o ktorej sa bude vo svete ešte dlho hovoriť. Nestáva sa totiž často, že režisér má tak šťastnú ruku pri obsadzovaní hlavných úloh a že herci dostanú toľko voľnosti a dôvery pri ich stvárňovaní.

V novinke Vtedy v Hollywoode je spolupráca režiséra s hercami jedinečná, rovnako ako finálny filmový zážitok. Môžete sa o tom presvedčiť už aj v slovenských kinách.

Pravdou je, že film treba vidieť v kine na veľkom plátne s kvalitným zvukom a v kinosále plnej ľudí, ktorí rovnako ako vy premýšľajú, kam to ten Quentin smeruje. Vtedy v Hollywoode je totiž jeho milostný list jeho srdcovke – filmom a Hollywoodu – a tak si Tarantino dovoľuje trochu inú hru s divákom, ako v jeho predchádzajúcich filmoch.

Film má všetko, čo zvyknú „tarantinovky“ mať – originálny príbeh aj postavy, čierny humor a majstrovské dialógy – a je tiež bravúrne technicky zvládnutý.

V deviatom filme Tarantino prináša divákom príbeh stojaci na silných charakteroch, ktoré sa musia vyrovnať s nenaplnenými snami a očakávaniami, ktoré vekom doľahnú na každého z nás. V Hollywoode 60. rokov, je navyše tento boj mimoriadne dramatický, keď úspech a sklamanie idú často ruka v ruke. A to všetko v turbulentnom roku 1969, ktorý navždy zmenil kultúru aj svet.

Už od svetovej premiéry filmu na tohtoročnom filmovom festivale Cannes, možno čítať pozitívne recenzie kritikov a reakcie divákov. Celosvetový kritický portál Rotten Tomatoes film hodnotí na 85 %, rovnako ako lokálne CSFD.cz. Keďže film stojí najmä na silných charakteroch, všetci vyzdvihujú neuveriteľné herecké výkony hlavných predstaviteľov, no tiež technické prevedenie a použitú retro muziku.

Takže stačilo slov, vypnite internet a vyberte sa do kina na originálny príbeh, ktorý právnom vyniká v záplave tohtoročných pokračovaní, remakov a superhrdinských filmov.

Vtedy v Hollywoode prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár