Značka Converse je obľúbená u mladej generácie a je vhodná najmä pokiaľ sa venujete skateboardovaniu. Avšak tieto tenisky (podobne aj tenisky Vans) boli pôvodne určené na šport. V tomto prípade hovoríme o basketbale. V 60. rokoch sa obuv dostala medzi hudobníkov a fanúšikovov rock’n’rollu. Nakoniec sa dostáva medzi mladých a rozšíri sa na celom svete.

FOTO: Magui RF/Shutterstock.com

Converse tenisky sú tak jedny z najobľúbenejších tenisiek vôbec. Patríte medzi fanúšikov skateboardingu alebo sami jazdíte? Potom si určite vyberte tie najlepšie tenisky, v ktorých sa vám bude jazdiť!

Aké sú výhody nosenia Converse na skate?

  1. Sú veľmi odolné

Aj keď tenisky na prvý pohľad nepôsobia veľmi pevne, opak je pravdou. Celá spodná časť je potiahnutá gumou, ktorú len tak niečo nezničí. Spomínaný šport obnáša veľa pádov pri ktorých sa nekvalitné tenisky rozpadnú. Pri Converse sa vám to nestane. Naopak, môžete skákať z rôznych objektov a spoľahnúť sa odolnosť tenisiek.

  • Podrážky sú tlmiace

Gumová podrážka tlmí všetky dopady. Poskytuje tak ochranu pri pádoch zo skateboardu. Tenisky dodávajú pocit ľahkosti, pretože podrážka nie je veľmi hrubá. Tenisky sú tiež pružné, vďaka čomu je možné učiť sa v nich rôzne triky. Podrážka je s vrchnou časťou spojená špeciálne. Dve gumy sú v peci spojené dokopy, čím sa zabezpečuje ich trvácnosť.

  • Vyzerajú štýlovo

Jazdenie na skateboarde nie je len športom. Ide o životný štýl, ku ktorému patrí aj istý štýl obliekania. Práve Converse sa do tohto štýlu perfektne hodia. Vďaka záujmu si firma môže dovoliť prichádzať na trh s rôznymi modelmi v takmer každej farbe. Pôvodne nosili skateboardisti tenisky najmä v klasickej čiernej farbe, dnes nosia tie, ktoré sa niečím odlišujú.

Converse tenisky sú naozaj veľmi vhodné na skateboarding. Chcete sa o tom presvedčiť aj vy?

Pridaj komentár