Animovaná komédia Angry Birds vo filme založená na megaúspešnej hre, ktorá dodnes zaznamenala viac než 4 miliardy stiahnutí, sa stala v roku 2016 celosvetovým hitom.

Film plný prekvapivých postáv a originálneho humoru, sa so svojim jedinečným vizuálom stal obľúbeným medzi všetkými vekovými kategóriami.

Čoskoro do kín zavíta jeho pokračovanie Angry Birds vo filme 2, v ktorom sa musia odvekí súperi – Vtáky a Krochkáči – spojiť a spolupracovať, aby zachránili svoje domovy pred novou hrozbou.

Hrdinom prvého filmu bol Red, najnahnevanejší spomedzi inak pokojných obyvateľov vtáčieho Píplandu. Bol však zároveň jediným, ktorý mal dosť odvahy, aby čelil skupine prasiat – Krochkáčov na čele s Leonardom, ktorý chcel z Píplandu ukradnúť vtáčie vajcia.

Red sa teda vydal do boja proti nim, pričom mu vo víťazstve pomohli jeho najlepší priatelia, rýchly kanárik Chuck a milý, no občas výbušný Bomb.

Na začiatku nového dobrodružstva je Red hrdinom, ktorého miluje celý Pípland. Medzičasom sa zmenil aj konflikt s Krochkáčmi, ktorý prerástol len do vzájomných naschválov a potýčiek.

To všetko sa však zmení, keď na ich ostrovy začnú zrazu padať obrovské ľadové gule, pochádzajúce z tajomného tretieho ostrova. Čerešničkou na torte je Leonardova návšteva, na ktorej Redovi navrhuje spoluprácu. Nová hrozba je totiž spoločným problémom Vtákov aj Krochkáčov. Ak nebudú spolupracovať, môže to byť koniec ich všetkých.

Red svojmu odvekému nepriateľovi nedôveruje, no nemá na výber. Jason Sudeikis, ktorý Reda dabuje v pôvodnom znení, hovorí: “Po tom všetkom chcú zrazu Krochkáči mier? Prečo? Pretože z ďalšieho ostrova na nich strieľajú akési ľadové bomby. Takže Krochkáči sa musia spojiť s Vtákmi, čo Reda trocha hnevá. Nie je si istý, či dokáže byť hrdinom, za akého ho všetci majú, no niečo spraviť musí, nie?”

Nový animák Angry Birds vo filme 2, prináša od 19. septembra 2019 na plátna slovenských distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár