Miss Slovensko 2019 Frederika Kurtulíková, I. vicemiss Alica Ondrášová a II. vicemiss Natália Hrušovská sú v plnom prúde príprav na medzinárodné súťaže krásy.

Miss World 2019, Miss International 2019 a Miss Supranational 2019 sa neúprosne blížia a Slovensko aj tento rok vysiela do sveta silnú trojicu krások.

Spoločenské šaty či národné kroje sú už tradične povinnou výbavou každej súťažiacej.

Dievčatá tento rok podporili viacerí slovenskí módni návrhári a salóny, ako napríklad Izabela Komjati, Michaela Ľuptáková, Zarina Šimkovič, Monika Laceková z Mola design i svadobný salón WEM.

Na tohtoročnú súťaž Miss International 2019, ktorá sa bude konať 12. novembra 2019 v japonskom Tokiu, už odcestovala I. vicemiss Slovensko 2019 – Alica Ondrášová. Tá sa počas finálového večera predvedie v modeli Márie Miklánkovej. Alica, tak ako počas finále Miss Slovensko 2019, aj v talentovej časti svetového finále predvedie svoj spev.

Jedným z najdôležitejších kostýmov na svetových súťažiach je ľudový kroj, v ktorom majú naše reprezentantky vždy veľký úspech. Alica Ondrášová si do Tokia vezie krásny slovenský svadobný kroj, ktorý je z jej rodnej obce – Unína.

Frederika Kurtulíková a Natália Hrušovská, ktoré odcestujú na svetové súťaže v druhej polovici novembra, sa predvedú v dievčenských krojoch z Podpoľania.

Ich národné kostýmy sú mierne štylizované a vyšívané ručne tradičnou technikou, ktorá je charakteristická pre túto oblasť – výšivka krivou ihlou.

Pre Miss Slovensko ich zabezpečila majiteľka predajte Detvianske ľudové umenie Iveta Smileková, ktorá je vnučkou známej vyšívačky a folkloristky Veroniky Golianovej.

Všetky tri dievčatá nesú so sebou na medzinárodné súťaže aj slovenské umenie. Ručne vyšívané obrusy s čičmianskou výšivkou posiela s nimi do sveta Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV), ktoré zároveň pribalilo našim víťazkám aj vyšívané brošne z rôznych oblastí Slovenska pre ich zahraničné kolegyne.

Finále Miss World 2019 prebehne 14. decembra 2019 v Londýne a finále Miss Supranational 2019 prebehne 6. decembra 2019 v Poľsku. Všetky finálové galaprogramy sa budú dať sledovať aj online prostredníctvom rôznych webových stránok.

FOTO: Gabriela Mendelová

Pridaj komentár