Najkrajšia Slovenka roku 2015 Lujza Straková odlieta na svetové finále Miss World do Číny + VIDEO

1737
Najkrajšia Slovenka roku 2015 Lujza Straková odlieta na svetové finále Miss World do Číny + VIDEO 12

Krásna Miss Slovensko 2015 Lujza Straková odcestuje už 20. novembra na prestížnu svetovú súťaž krásy Miss World. Slovensko tak bude reprezentovať sexi kráska na 65. ročníku tejto súťaže, ktorá sa uskutoční v juhočínskom meste Sanya. Lujza o titul Miss World zabojuje s dievčatami zo 113 krajín sveta. Súťaž Miss World patrí k najuznávanejším svetovým súťažiam ženskej krásy a každý rok pozostáva z niekoľkých disciplín.

Najkrajšia Slovenka roku 2015 Lujza Straková odlieta na svetové finále Miss World do Číny

lujza_strakova_miss_world_mmagazin1

Dôraz sa už nekladie prioritne na krásu, či postavu jednotlivých kandidátok, ale skôr na ich ženskú silu, empatiu, dobročinnosť, talent a vytrvalosť. Delegátky ich môžu predviesť v každej jednej disciplíne a pritom získať body k umiestneniu v konečnom semifinále.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin2

Dievčatá z celého sveta si počas mesačného pobytu na Miss World zmerajú sily v športovej disciplíne, talentovej disciplíne, predstavia svoje charitatívne zameranie, mediálnu podporu krajiny, ale aj tvorbu domácich módnych dizajnérov.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin3

Dôležitou súčasťou súťaže je aj predstavenie národných krojov, národného tanca a slávnostný medzinárodný charitatívny večer. Na ten Miss Slovensko 2015 Lujza Straková povezie unikátny dar. Pozlátený tombakový set limitovanej edície medailí s názvom Pápeži v dejinách, ktorých autorkou je akademická sochárka Ľudmila Cvengrošová.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin4

Miss Slovensko 2015 Lujza Straková bude v rámci talentového večera vystupovať so scénickým tancom na tému Slovenského národného povstania, ktorú pre ňu pripravili v Divadle Štúdio tanca Banská Bystrica.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin5

,,Je pre mňa česť predviesť pred medzinárodnou talentovou porotou tanečnú choreografiu, ktorá má spojitosť so slovenskou históriou. Trénovala som ju viac ako tri mesiace, dala do tréningov všetku silu a verím, že porotcov zaujme,“ hovorí Lujza, ktorá sa v minulosti venovala baletu a k tancu má blízko.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin6

Finálový model, ktorý si naša reprezentantka oblečie počas záverečného večera Miss World, pochádza od módnej dizajnérky Viery Futákovej, ktorá Lujzu zásobila aj ďalšími na mieru šitými modelmi.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin7

,,S Vierkou Futákovou spolupracujeme už dlhšiu dobu a cítim sa v jej modeloch veľmi prirodzene, žensky. Spolupracovali sme pri celkovom nápade, ale dala som si aj poradiť. Najmä čo sa týka farby týchto šiat, “ hovorí krásna Lujza Straková.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin7aJedným z dôležitých kúskov na Miss World, v ktorom budú súťažiace reprezentovať módne trendy svojej krajiny v disciplíne Top Fashion, pochádza tiež z dielne tejto návrhárky.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin8

Na takmer mesačný pobyt jej však zapožičali šaty aj ďalší módni návrhári a v batožine slovenskej krásky nebude chýbať ani nádherný slovenský kroj, ktorý pochádza zo spoločnosti PARTA – Slovenské ľudové umenie.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin9Finálový večer MISS WORLD sa uskutoční 19. decembra v Beauty Crown Grand Theatre, ktorý sa nachádza v rezorte Beauty Crown Sanya China a Lujzu prídu podporiť jej najbližší.

lujza_strakova_miss_world_mmagazin9a

,,Podpora zo strany rodiny je vždy najdôležitejšia a som veľmi rada, že sa našim podarí prísť. Hoci bude na Slovensku vrcholiť predvianočná horúčka. Zúčastniť sa súťaže Miss World sa však každému podarí len raz v živote. Tak si to chcú so mnou užiť,“ dodala Straková.

Fitting na svetové finále Miss World by Lujza Straková

FOTO + VIDEO: Boris Džurnák

 

Pridaj komentár